Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 101 další »
Divadlo bude mít nové propadlo, diváci v první řadě více místa pro nohy Prázdninové práce, které v Moravském divadle odstartovaly na začátku července, se pomalu chýlí ke konci. Od nové sezony bude opět v provozu několik let nefunkční propadlo, oprav se dočkal také prostor orchestřiště. Větší komfort budou mít v nové sezoně diváci v první řadě, kteří získají více místa pro nohy.
13.8.2018 celý text
Za 14 dní startuje Moravské divadelní léto, nabídne open air premiéru Cyrana z Bergeracu, jubilejní 100. uvedení Sluhy dvou pánů i legendární Rychlé šípy Už za dva týdny odstartuje druhý ročník festivalu Moravské divadelní léto. Během pěti dnů nabídne v prostorách křelovského fortu a Korunní pevnůstky open air premiéru inscenace Cyrano z Bergeracu, jubilejní sté uvedení Sluhy dvou pánů i hrdiny kresleného seriálu Jaroslava Foglara Rychlé šípy.
10.8.2018 celý text
Zemřel bývalý člen olomoucké činohry ILJA RACEK
Zemřel bývalý člen olomoucké činohry ILJA RACEK Ve věku 88 let zemřel 2. srpna 2018 český divadelní, filmový a televizní herec Ilja Racek. Po druhé světové válce se přihlásil na studia na pražské DAMU. Po absolutoriu nastoupil 1. srpna 1950 do angažmá v tehdejším Krajském oblastním divadle v Olomouci, kde působil do konce sezony 1959/1960. Poté odešel do pražského divadla E. F. Buriana. V roce 1966 se stal členem Divadla na Vinohradech, kterým byl až do roku 1990. V roce 2007 získal od Herecké asociace cenu Thálie za celoživotní dílo.
7.8.2018
Pozvánka na baletní galavečer v kouzelném prostředí zámku Plumlov
Dovolujeme si Vás pozvat na galavečer s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 25. srpna 2018 ve 20 hodin na zámku Plumlov. Galavečer se koná na podporu revitalizace této kulturní památky. Program nabídne mj. ukázky z úspěšných baletních inscenací Zkrocení zlé ženy či Dáma s kaméliemi. Výjimečnost projektu tkví také v tom, že pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno speciální jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky. Vstupenky jsou již v předprodeji na kontaktních místech (CK FTL u Radnice Prostějov, Zámek Plumlov).
30.7.2018
ROBIN HOOD na olomouckém Horním náměstí
ROBIN HOOD na olomouckém Horním náměstí Inscenace ROBIN HOOD se minulé léto hned několikrát představila pod širým nebem - mj. ve Fortu Křelov nebo v areálu zámku v Čechách pod Kosířem. Letos to ale sherwoodský zbojník dotáhne až na Horní náměstí v Olomouci. Populární titul Moravského divadla se dočká open air uvedení v rámci programu Dnů evropského dědictví. Stane se tak v pátek 7. září od 19.30 hodin.
24.7.2018
Michal Przebinda: Rozhodně nebudu strádat nečinností Český Těšín, Ostrava, Pardubice, Cheb... to jsou jen některá z měst, v nichž během své herecké pouti zakotvil Michal Przebinda. Před dvěma lety se rozhodl vstoupit do angažmá činohry Moravského divadla v Olomouci. Konec letošní sezony pro něj byl současně koncem jeho aktivní herecké kariéry. Michal Przebinda odchází do zaslouženého hereckého důchodu, na olomouckém jevišti se s ním však budeme nadále setkávat coby milým hostem.
23.7.2018 celý text
Významné životní jubileum slaví HANA LANČÍKOVÁ, dlouholetá členka olomoucké činohry Dnes slaví významné životní jubileum HANA LANČÍKOVÁ, herečka, která v olomoucké činohře strávila čtyři dekády a ztvárnila zde více než sto padesát rolí. Zahrála si také ve filmu a televizi, významnou roli měla v Jakubiskově Tisícročné včele. Moravskému divadlu zůstala věrná i po odchodu do důchodu a pravidelně navštěvuje premiérová představení. Více v našem rozhovoru.
5.7.2018 celý text
Jak budou trávit zasloužené prázdniny umělci Moravského divadla Olomouc? Před pár dny skončila divadelní sezona 2017/2018, a tak jsme členům tří uměleckých souborů Moravského divadla Olomouc položili otázku, jak a kde budou v létě relaxovat.
4.7.2018 celý text
Prázdninové práce se letos přesunou na jeviště, divadlo se dočká opravy propadla i stropu orchestřiště Divadelní sezona 2017/2018 je za námi, jeviště Moravského divadla však nezůstane v prázdninových měsících opuštěné. Zaplní ho dělníci, kteří uvedou do provozu několik let nefunkční propadlo, oprav se dočká také prostor orchestřiště. Větší komfort budou mít v příští sezoně diváci v první řadě, kteří získají více místa pro nohy.
4.7.2018 celý text
Další divadelní sezona je za námi. Nabídla dvanáct nových inscenací a z hlediska divácké návštěvnosti patřila k nejúspěšnějším za poslední dekádu. Moravské divadlo Olomouc opět přilákalo do hlediště více než sto tisíc diváků. Baletní soubor nabídl originální projekt spojující choreografy ze tří evropských zemí, soubor opery a operety přivítal legendu české operní režie Václava Věžníka a soubor činohry si do sbírky přidal další divácké hity včetně dramatu Boží mlýny, které Moravské divadlo uvádí ke 100. výročí vzniku Československé republiky.
3.7.2018 celý text