Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 146 další »
Maďarský den uzavře KOČIČÍ HRA
Maďarský den uzavře KOČIČÍ HRA V červnu byl v Olomouci zahájen Česko - maďarský rok, vrcholem programu bude v pondělí 27. září Maďarský den na Horním náměstí. V rámci něj uvedeme v našem divadle tragikomedii maďarského dramatika a prozaika Istvána Örkényho KOČIČÍ HRA. Herecký koncert Naděždy Chrobokové-Tomicové a Vlasty Hartlové začíná v 19 hodin, srdečně zveme! Půjde o předposlední uvedení Kočičí hry před říjnovou derniérou.
István Örkény Kočičí hra

27.9 (po)
19:00

vstupenky

19.10 (út)
19:00

vstupenky
Po několika odkladech premiéry může soubor opery a operety konečně uvést Beethovenova Fidelia Soubor opery a operety Moravského divadla se konečně dočká. Před diváky bude moci uvést inscenaci Fidelio, jejíž premiéra byla kvůli covidu několikrát odložena. Jediná opera Ludwiga van Beethovena se na olomoucké jeviště vrací po téměř třiceti letech. Inscenaci nastudoval režisér Josef Novák, autorem hudebního nastudování je umělecký šéf souboru Miloslav Oswald. Premiéra se uskuteční v pátek 24. září v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Ludwig van Beethoven Fidelio

24.9 (pá)
19:00

vstupenky

25.9 (so)
19:00

vstupenky

3.10 (ne)
19:00

vstupenky
Po roční pauze se uskuteční ve středu 22. září v 18 hodin oblíbený literární festival Noc literatury. Dějištěm letošního ročníku je Kaple Božího Těla v Uměleckém centru Univerzity Palackého. Pozvání přijali herečka a dabérka Valérie Zawadská a herec Lukáš Melník, dále sólisté opery a operety Moravského divadla Jakub Rousek a Jiří Přibyl, kteří také zpestří celou akci pěveckým vystoupením. Celým večerem bude provázet umělecký šéf činohry Roman Vencl.
20.9.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Janou Regalovou Jsou tu první O-hlasy v nové divadelní sezoně! Hostem Ivany Plíhalové je dlouholetá sólistka olomoucké opery a operety Jana Regalová. V Moravském divadle působila pětatřicet let a zahrála si ve více než sto inscenacích.
15.9.2021 celý text
Zveme vás na slavnostní koncert u příležitosti 90. narozenin JIŘÍHO SUCHÉHO
Zveme vás na slavnostní koncert u příležitosti 90. narozenin JIŘÍHO SUCHÉHO U příležitosti blížících se 90. narozenin českého divadelníka, hudebníka, textaře, zpěváka, básníka, skladatele, spisovatele a výtvarníka JIŘÍHO SUCHÉHO pořádá Moravské divadlo v neděli 19. září slavnostní koncert. Pan Suchý se tak vrátí na jeviště, na kterém v uplynulé dekádě oslavil se svou dlouholetou hereckou partnerkou Jitkou Molavcovou osmdesátiny i pětaosmdesátiny. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně a na webu divadla.
8.9.2021
Lístkobraní aneb Vstupenky na zářijová představení s 20% slevou!
Lístkobraní aneb Vstupenky na zářijová představení s 20% slevou! Na úvod nové divadelní sezony jsme pro vás připravili lákavou akci LÍSTKOBRANÍ. Vstupenky na zářijová představení s 20% slevou! Vybírejte z nabídky baletních, činoherních, operních, operetních a muzikálových představení. Sleva se nevztahuje na premiérová představení a na akce hostů.
7.9.2021
Olomoucká opera a opereta se bude muset v nové divadelní sezoně obejít bez dvou výrazných uměleckých tváří a dlouholetých členek souboru. Po jednačtyřiceti letech v angažmá se do hereckého důchodu rozhodla odejít sólistka Zdeňka Mollíková. Patnáct let pak v Moravském divadle působila sólistka Barbara Sabella, která se nově bude věnovat pedagogické činnosti.
7.9.2021 celý text
PAVLA DOSTÁLOVÁ: Divadlo bych neodstřihla Na jevišti Moravského divadla stála naposledy před neuvěřitelnými osmi lety na derniéře inscenace Rej. Na startu aktuální divadelní sezony se Pavla Dostálová do Moravského divadla vrací – a opět na záskok. V inscenaci Revizor ji uvidíte v roli Dobčinské. Náš rozhovor ale není jen o divadle, ale taky o dabingu a oblíbených místech v Olomouci.
Nikolaj Vasiljevič Gogol Revizor

13.10 (st)
19:00

vstupenky
Budovu Moravského divadla zpestří velkoformátová malba italského umělce Ozma Do letošních oslav Dnů evropského dědictví se Moravské divadlo zapojí nejen mimořádným open-air představením Sloup světla a zpřístupněním divadelního zákulisí, ale také významnou účastí v programu Street Art Festivalu. Na budově divadla vznikne během několika dnů rozměrná malba italského umělce Ozma. Práce na malbě odstartovaly dnes, dílo by mělo být hotové příští úterý.
6.9.2021 celý text
Zveme na prohlídky divadelního zákulisí v sobotu 11. září
Zveme na prohlídky divadelního zákulisí v sobotu 11. září U příležitosti oslav Dnů evropského dědictví pořádá Moravské divadlo Olomouc také oblíbené prohlídky divadelního zákulisí, a to v sobotu 11. září od 9 hodin. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu s tím, že poslední termín prohlídky je naplánovaný na 13 hodin. Kapacita jedné skupiny je omezená na 30 osob. Vstupenky v ceně 20 korun budou v prodeji od 6. září pouze v pokladně divadla.
4.9.2021