Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 88 další »
Nevěsty v bílém a luxusní limuzína - podívejte se na propagační video k premiéře VZPOURY NEVĚST Před premiérou inscenace VZPOURA NEVĚST přišel na svět propagační spot, v němž uvidíte nevěsty v bílém a luxusní limuzínu. Scénář klipu vytvořila a režie se ujala Michaela Doleželová. Příprava na natáčení zabrala více než měsíc. Záběry vznikaly na Horním náměstí i v baru Cabaret v Riegrově ulici. Natáčelo se i uvnitř zapůjčené luxusní limuzíny. Vedle kompletního hereckého obsazení Vzpoury nevěst se v klipu objevuje také Ivana Plíhalová v roli oddávající a svůj pěvecký talent předvádí nová členka olomoucké činohry Natálie Tichánková.
14.9.2017 celý text
První premiéra nové sezony zavede diváky do agentury pro plánování svatebního dne Jak už je dobrým zvykem, novou sezonu odstartuje Moravské divadlo Olomouc s úsměvem a humorem. Po loňské historické odbočce za Robinem Hoodem uvede Michaela Doleželová, tentokrát ve spolupráci s Jankou Ryšánek Schmiedtovou, moderní komedii Vzpoura nevěst odehrávající se v agentuře pro plánování svatebního dne s názvem Beremese.cz. Premiéra se uskuteční v pátek 15. září 2017 v 19 hodin.
Janka Ryšánek Schmiedtová, Michaela Doleželová Vzpoura nevěst

23.9 (so)
19:00

vstupenky

3.10 (út)
19:00

vstupenky

22.10 (ne)
16:00

vstupenky
Zemřel dlouholetý sólista olomoucké operety ARNOŠT SVOBODA
Zemřel dlouholetý sólista olomoucké operety ARNOŠT SVOBODA Ve věku 76 let zemřel v neděli 10. září dlouholetý sólista olomoucké operety ARNOŠT SVOBODA. Narodil se 6. února 1941 v Třebíči. Po ukončení studia na Janáčkově akademii múzických umění v roce 1968 nastoupil do angažmá v tehdejším Státním divadle Oldřicha Stibora. Jako sólista operety zde působil až do konce roku 2003. Za 35 let trvající kariéru ztvárnil na olomouckém jevišti více než 170 rolí. Zahrál a zazpíval si hlavní úlohy v inscenacích Země úsměvů, Paganini, Limonádový Joe, Noc v Benátkách, Divotvorný hrnec, Král tuláků či Rose Marie. Představil se také v operních titulech, např. Aida, Nabucco či Lucerna. Na olomouckém jevišti naposledy vystoupil v roce 2005 jako host v roli starosty Schnecka v inscenaci Zellerovy operety Ptáčník. Poslední rozloučení se zesnulým Arnoštem Svobodou se uskuteční v pátek 15. září ve 14.40 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.
12.9.2017
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc zahájí festival Opera 2017 Hned v úvodním měsíci nové divadelní sezony se soubor opery a operety Moravského divadla představí na hostujícím jevišti. Inscenace opery Bohuslava Martinů Řecké pašije zahájí ve středu 13. září v pražském Stavovském divadle třináctý ročník Festivalu hudebního divadla Opera.
12.9.2017 celý text
Moravské divadlo Olomouc vstoupilo do nové sezony slavnostním galavečerem spojeným s předáním cen za nejlepší umělecké výkony sezony předchozí. V neděli 10. září 2017 předali tyto ceny umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla Pavel Hekela i olomoucký primátor Antonín Staněk. Ocenění předali také ředitel Českého rozhlasu Olomouc, šéfredaktor Olomouckého deníku či zástupci Klubu příznivců MDO. Podívejte se na přehled oceněných.
10.9.2017 celý text
Galavečer představí novinky a nováčky Hlediště se v nové sezoně poprvé zaplní u příležitosti tradičního galavečera spjatého s předáním cen za nejlepší umělecké výkony roku předchozího i ukázkami z připravovaného repertoáru. Slavnostní zahájení sezony se uskuteční v neděli 10. září od 19 hodin, večerem budou provázet nejmladší členové činoherního souboru Daniela Krahulcová a Marek Pešl.
7.9.2017 celý text
Pozvánka na veřejnou generální zkoušku inscenace VZPOURA NEVĚST
Pozvánka na veřejnou generální zkoušku inscenace VZPOURA NEVĚST Zveme Vás na veřejnou generální zkoušku činoherní inscenace VZPOURA NEVĚST, která se v Moravském divadle Olomouc uskuteční ve čtvrtek 14. září od 10 hodin. Vstupenky na zkoušku jsou k dostání v pokladně Moravského divadla nebo na webu divadla, sekce Program a vstupenky. Cena lístku je 90 korun.
Janka Ryšánek Schmiedtová, Michaela Doleželová Vzpoura nevěst

23.9 (so)
19:00

vstupenky

3.10 (út)
19:00

vstupenky

22.10 (ne)
16:00

vstupenky
Festival Moravské divadelní léto si vysloužil přízeň publika i počasí Nadšené ovace zakončily v sobotu 2. září v areálu zámku Čechy pod Kosířem letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto. Přehlídka pořádaná Moravským divadlem Olomouc nabídla pět představení pod širým nebem. Na festival zavítalo více než 1100 diváků, mezi nimi i olomoucký primátor Antonín Staněk či náměstci hejtmana Olomouckého kraje František Jura a Jiří Zemánek.
4.9.2017 celý text
Na natáčení spotu k premiéře VZPOURY NEVĚST přijela limuzína
Na natáčení spotu k premiéře VZPOURY NEVĚST přijela limuzína Pro herečky (a 1 herce) Moravského divadla přijela v pátek 1. září dopoledne limuzína! Kolem luxusního vozu i v něm se totiž natáčel spot k připravované činoherní inscenaci VZPOURA NEVĚST. V upoutávce, která vznikala na Horním náměstí i v baru Cabaret v Riegrově ulici, uvidíme protagonistky v překrásných svatebních šatech. Režie spotu se ujal Filip Jančo. Těšíme se na video i na samotnou premiéru, která nás čeká 15. září. V roli doktorky Zapletalové, šéfky agentury Beremese.cz, alternují hosté Kateřina Vainarová a Tereza Cisovská, v úlohách klientek se představí Vlasta Hartlová, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vladimíra Včelná, Daniela Krahulcová či nová členka olomoucké činohry Vendula Nováková. Dámskou hegemonii narušuje v jediné pánské roli nováček v souboru olomoucké činohry Marek Pešl. Fotografie z natáčení najdete v sekci Fotogalerie.
Janka Ryšánek Schmiedtová, Michaela Doleželová Vzpoura nevěst

23.9 (so)
19:00

vstupenky

3.10 (út)
19:00

vstupenky

22.10 (ne)
16:00

vstupenky
Pozvánka na výstavu Kateřiny Šmídové
Pozvánka na výstavu Kateřiny Šmídové Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla) na první výstavu v nové sezoně! Svou tvorbu představí Kateřina Šmídová. Olomoucká rodačka navštěvovala od roku 1994 až do roku 2007 Základní uměleckou školu Miroslava Stibora v Olomouci, kde si prošla téměř všemi výtvarnými obory. Na pražské VOŠ UMPRUM vystudovala obor Restaurátorství dřeva a práce řezbářské. V současné době se učí tetovat. Je členem skupiny Fly High Tribe, která se zabývá těžkymí tělesnými modifikacemi spojenými s divadelním vystupováním. Navštěvuje hodiny zpěvu, burleskního tance a Tribal fusion. Pohybuje se v komunitě pražských umělců a subkultur, jako jsou bodymody, gothic, steampunk, cyberpunk, postapo, burlesque, rockabilly, pin-up či vintage, ze kterých čerpá inspiraci a náměty svých děl. Vernisáž se uskuteční V NEDĚLI 3. ZÁŘÍ v 17 hodin, výstava potrvá do 30. září.
31.8.2017