Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
21.8 (pá) sk. - 20:00

Noc na Karlštejně

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

MDL - OPEN AIR - Korunní pevnůstka, prodej od 15.6.

22.8 (so) sk. - 20:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

MDL - OPEN AIR - Korunní pevnůstka, prodej od 15.6.

23.8 (ne) sk. - 20:00

Cyrano z Bergeracu

Byl jsem vždy stínem, co druhým napovídá

MDL - OPEN AIR - Korunní pevnůstka, prodej od 15.6.

24.8 (po) sk. - 20:00

Postřižiny

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala

MDL - OPEN AIR - Korunní pevnůstka, prodej od 15.6.

27.8 (čt) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

MDL - OPEN AIR - Amfiteátr Velká Bystřice

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 131 další »
Dělníci se promění ve striptéry a na jevišti Moravského divadla půjdou až Donaha! Šestice dělníků různého věku a tělesných proporcí přijde jednoho dne o zaměstnání. Finanční krizi se rozhodne vyřešit originálním způsobem – uspořádá striptýzovou šou, do hlavních rolí přitom pánové obsadí sami sebe. Britská komedie Do naha! se v roce 1997 stala diváckým hitem a zaujala i odbornou veřejnost, o čemž svědčí zisk Oscara i Ceny britské filmové a televizní akademie. O pár let později vznikl na Broadwayi stejnojmenný muzikálový hit. Ten se nyní dostává i na jeviště Moravského divadla Olomouc. Premiéra se uskuteční v pátek 4. září v 19 hodin a kromě členů činohry uvidíte a uslyšíte na jevišti také živou kapelu a kabaretní a burleskní skupinu The Roosters!
Terrence McNally, David Yazbek Donaha!

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

5.9 (so)
19:00

vstupenky

8.9 (út)
19:00

vstupenky

10.9 (čt)
19:00

vstupenky

11.10 (ne)
19:00

vstupenky
Zažijte Večerní pohodu u Trojice s Moravským divadlem Olomouc!
V sobotu 15. srpna v 18 hodin zazní na olomouckém Horním náměstí písně z populárních operet, muzikálů a činoherních inscenací Země úsměvů, Na tý louce zelený, Zvonokosy, My Fair Lady či Boží mlýny. Na programu jsou také ochutnávky z připravovaných inscenací Donaha! a Hello, Dolly! Na koncertu vystoupí za soubor opery a operety Helena Beránková, Martin Štolba, Lucie Kordová, Vojtěch Poštulka, Lucie Skácelíková, Jakub Rousek, za soubor činohry Vendula Nováková, Lukáš Červenka a nová posila činoherního souboru Kristína Jurková.
11.8.2020
Střípky z historie divadla v Olomouci - 5. díl
V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Jak jsme již zmínili, čeština zazněla na jevišti divadelní budovy na Horním náměstí poprvé 1. září 1920. Na programu byla opera Bedřicha Smetany Libuše. Inscenaci režíroval Karel Komarov a v titulní roli se představila Amalie Votrubová-Bobková. Už 5. září měla premiéru další inscenace Smetanovy opery, tentokrát populární Prodané nevěsty. V den dvouletého výročí vzniku Československa měla premiéru Hubička a těsně před koncem roku došlo na uvedení další Smetanovy opery Dalibor. Příznivci operetního žánru se dočkali Polské krve, Mamzelle Nitouche, Netopýra či půvabné francouzské operety Cornevillské zvonky, kterou letos v únoru u příležitosti oslav 100. výročí znovu nastudoval soubor opery a operety Moravského divadla. Mezi činoherní inscenace, které měly do konce roku 1920 premiéru v Olomouci, patří například Maryša s Jarmilou Kurandovou v titulní roli, Čapkův Loupežník nebo Shakespearův Hamlet. Celkem se na olomouckém jevišti vystřídaly od září do prosince 1920 úctyhodné tři desítky titulů!
4.8.2020
Legenda české operní režie Václav Věžník oslaví 90. narozeniny V sobotu 1. srpna oslaví 90. narozeniny Václav Věžník, jedna z nejvýznamnějších osobností české operní režie druhé poloviny 20. století. Brněnský rodák je podepsaný pod dvěma stovkami inscenací, z toho necelé dvě desítky vytvořil v Olomouci, mezi nimi tituly Bohéma, Tosca, La traviata, Lazebník sevillský nebo Čert a Káča. Václav Věžník má k Olomouci speciální vztah. „Právě tady jsem před skoro sedmdesáti lety zahájil svou profesionální činnost. Dělal jsem tehdy asistenta režiséru Otovi Zítkovi při inscenaci Čertovy stěny. Mám toto město velice rád,“ uvedl režisér. Letos v červnu přitom uplynulo 65 let od premiéry inscenace Don Pasquale, což byla Věžníkova první profesionální režie v olomouckém divadle. Před dvěma lety se k tomuto titulu a do Olomouce vrátil. Panu režisérovi Václavu Věžníkovi přejeme vše nejlepší!
Gaetano Donizetti Don Pasquale

22.10 (čt)
19:00

vstupenky
V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Čeština zazněla na jevišti divadelní budovy na Horním náměstí poprvé 1. září 1920. Na programu byla opera Bedřicha Smetany Libuše. Po vzniku Československa v roce 1918 spolek Deutscher Theaterverein i nadále ovládal divadelní prostory, zajištěné smlouvou na další dva roky. Češi se sice snažili vyjednat dřívější uvolnění, ale neúspěšně. Družstvo českého divadla situaci chtělo řešit výstavbou nové budovy, proběhla i soutěž, přesto stavba nebyla nikdy zahájena. Propůjčení městského divadla se nakonec podařilo od května 1920. Jen čtyři měsíce v roce bylo divadlo k dispozici německému souboru (olomouckému, poté od roku 1922 brněnskému).
23.7.2020 celý text
V letošním roce si připomínáme nejen 100 let od vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci, ale také 190 let od slavnostního otevření divadelní budovy na Horním náměstí. V divadle působily umělecké soubory činohry, opery a baletu. Hrálo se pouze německy. Po roce 1860 došlo k demokratizaci poměrů v Rakousku, v souvislosti s ní nabízelo divadlo i představení profesionálních českých souborů. Německé městské zastupitelstvo ale česká představení tolerovalo jen do roku 1884, kdy představení v městském divadle zakázalo. Podobu divadla v Olomouci stále více i přes zákaz utvářely české spolky, především Jednota divadelních ochotníků besedních a pěvecko-hudební spolek Žerotín.
17.7.2020 celý text
Zemřel bývalý člen olomoucké činohry SVATOPLUK MATYÁŠ Ve věku 90 let zemřel v pátek 10. července bývalý člen olomoucké činohry Svatopluk Matyáš. Rodák z Radslavic u Přerova (* 18. 10. 1929) maturoval na obchodní akademii v Praze, poté nastoupil ke studiu herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Po absolutoriu působil v divadlech v Hořovicích a Hradci Králové. Do tehdejšího Divadla Oldřicha Stibora přišel v roce 1966 z angažmá v Ostravě.
10.7.2020 celý text
V letošním roce si připomínáme nejen 100 let od vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci, ale také 190 let od slavnostního otevření divadelní budovy na Horním náměstí. V minulém díle jsme zmiňovali, že vedení města se na začátku 19. století snažilo najít reprezentativní prostor pro divadelní produkce a společenské akce. Stále se zhoršující technický stav divadla na Dolním náměstí popohnal vedení města Olomouce k rozhodnutí vystavět divadlo nové. Bylo rozhodnuto, že bude postaveno na místě tzv. Modrého domu na Horním náměstí, sídla velitelů olomoucké pevnosti.
9.7.2020 celý text
Strop v hledišti divadla získá nový nátěr, zlepší se i komunikace během zkoušek a představení Ještě před několika dny se na jevišti Moravského divadla intenzivně zkoušelo, teď na něm stojí vysoké lešení. Tradiční prázdninové práce budou letos trvat pouze do začátku srpna, během této doby dojde k úpravě stropu v hledišti a výměny se dočká také dorozumívací zařízení pro jevištní provoz.
7.7.2020 celý text
Jako diváci si dnes už ani neuvědomujeme, že ještě před sto lety se na jevišti olomouckého divadla hovořilo výhradně německy. Čeština zazněla poprvé až 1. září 1920, kdy měla v tehdejším Českém divadle v Olomouci premiéru Smetanova Libuše. Rok 2020 je tak pro olomoucké divadlo ve znamení velkého výročí, které je třeba připomenout. V našem letním seriálu vám představíme něco z historie divadla v Olomouci. V prvním díle se zaměříme na předchůdce stávající divadelní budovy na Horním náměstí.
3.7.2020 celý text