Dnes a zítra
14.12 (so) sk. - 10:00

Vánoční koledování

Zpívání vánočních koled ve foyer MDO

Foyer MDO, vstup volný

14.12 (so) sk. X 19:00

Lovci perel

Exotická opera

15.12 (ne) sk. YO 16:00

Kočičí hra

Žijeme jedna pro druhou

Naše tipy
14.12 (so) sk. X 19:00

Lovci perel

Exotická opera

23.12 (po) sk. - 16:00

Česká mše vánoční

Koncertní provedení nejznámější české mše

23.12 (po) sk. - 19:00

Česká mše vánoční

Koncertní provedení nejznámější české mše

26.12 (čt) sk. - 19:00

Louskáček

Baletní pohádkový příběh

28.12 (so) sk. - 19:00

Vzpoura nevěst

Láska je láska, ale řízek je řízek!

31.12 (út) sk. - 16:00

Zvonokosy

Muzikál

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 122 další »
Upozornění pro návštěvníky premiérových představení Lovci perel
Upozorňujeme návštěvníky premiérových představení Lovci perel pořádaných v pátek 13. 12. 2019 a v sobotu 14. 12. 2019 Moravským divadlem Olomouc, příspěvkovou organizací, že během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
13.12.2019
Koledování a zdobení perníčků s Moravským divadlem
Koledování a zdobení perníčků s Moravským divadlem Užijte si předvánoční atmosféru s Moravským Divadlem! Tuto sobotu od 10 hodin si můžete ve foyer divadla poslechnout koledy v podání sboru opery a operety Moravského divadla pod vedením sbormistryně Lubomíry Hellové. Vstup na Vánoční koledování je volný. Od 14 hodin se pak můžete s umělci Moravského divadla potkat na Výstavišti Flora, kde je na programu vystoupení členů baletního souboru Francescy Raule a Stefana Sacca a také zdobení perníčků s Naděždou Chrobokovou-Tomicovou, Vladimírou Včelnou, Janou Posníkovou, Markem Pešlem a Ivo Jamborem.
13.12.2019
Na jeviště Moravského divadla se po 35 letech vrací Bizetova exotická opera LOVCI PEREL Téměř deset let po premiéře slavné Carmen se soubor opery a operety rozhodl vrátit k tvorbě Georgese Bizeta a uvést jeho druhé nejslavnější operní dílo – Lovce perel. V prostředí Cejlonu se odehrává milostný trojúhelník. Dva přátelé se kvůli jedné ženě stávají nesmiřitelnými nepřáteli. Bizetova exotická opera se na olomouckém jevišti objevuje teprve podruhé v historii! Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník, režie se ujal Dominik Beneš, který s operou Moravského divadla spolupracuje vůbec poprvé. Premiéra inscenace se uskuteční v pátek 13. prosince v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Georges Bizet Lovci perel

14.12 (so)
19:00

vstupenky

14.1 (út)
19:00

vstupenky

3.2 (po)
19:00

vstupenky
Upozornění pro návštěvníky představení Královna Koloběžka První
Upozorňujeme návštěvníky představení Královna Koloběžka První pořádaného v neděli 8. 12. 2019 Moravským divadlem Olomouc, příspěvkovou organizací, že před představením a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
8.12.2019
Dominik Beneš: Na zkouškách vznikají pravdivé, plnokrevné a zároveň poetické scény Příští pátek bude mít v Moravském divadle premiéru inscenace Bizetovy opery Lovci perel. Pro režiséra Dominika Beneše to bude dvojitá premiéra, neboť se jedná o jeho první spolupráci se souborem olomoucké opery a operety. „Spolupráce je báječná a v mnoha ohledech opravdu inspirativní,“ chválí opavský rodák v následujícím rozhovoru.
Georges Bizet Lovci perel

14.12 (so)
19:00

vstupenky

14.1 (út)
19:00

vstupenky

3.2 (po)
19:00

vstupenky
Bývalá sólistka olomoucké opery JANA MAJTNEROVÁ oslavila významné životní jubileum V tomto týdnu oslavila významné životní jubileum bývalá dlouholetá sólistka olomoucké opery JANA MAJTNEROVÁ. Do tehdejšího Státního divadla Oldřicha Stibora nastoupila v srpnu 1967 pod svým dívčím jménem Stupárková. První rok působila jako členka sboru, poté se stala sólistkou opery a představila se v přibližně třiceti inscenacích. Od roku 1979 do ukončení kariéry v Moravském divadle v roce 2002 účinkovala již jako Jana Majtnerová ve více než 80 inscenacích. Kolegové a přátelé ze souboru opery a operety popřáli Janě Majtnerové včera večer na jevišti Moravského divadla po skončení představení Její pastorkyňa.
6.12.2019 celý text
Tip na vánoční dárek - Dárkové šeky a Blokové předplatné Začíná na vás doléhat předvánoční shon a řešíte, co letos nadělit pod stromeček? Máme pro vás tip! Můžete darovat vstupenky do divadla, aniž byste se stresovali, zda se obdarovanému trefíte do jeho momentálního vkusu. V pokladně Moravského divadla jsou totiž k dostání Dárkové šeky. Dárkový šek je poukazem, který má jeho držitel možnost vyměnit v pokladně divadla za dvě vstupenky na jedno vybrané představení. V pokladně Moravského divadla můžete zakoupit šeky na činoherní a na hudební/baletní představení. Darovat můžete také Blokové předplatné. To obsahuje 6 kuponů, které potom obdarovaný vymění v pokladně divadla za vstupenky dle vlastního výběru. Nabízíme Blokové předplatné zvlášť na činoherní a zvlášť na baletní, operní, operetní a muzikálová představení.
4.12.2019 celý text
VÝZVA K DAROVÁNÍ OBLEČENÍ PRO POTŘEBY INSCENACE MUZIKÁLU DONAHA! Soubor činohry Moravského divadla připravuje inscenaci slavného broadwayského muzikálu Donaha! V této souvislosti prosíme o darování vytipovaného oblečení a obuvi pro potřeby inscenace. Toto darované ošacení bude součástí divadelních kostýmů využitých během představení Donaha!
4.12.2019 celý text
Pozvánka na výstavu Divoké kočky
Pozvánka na výstavu Divoké kočky Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla) na výstavu děl malířky Lenky Kučerové-Žampové. Znojemská rodačka a členka Unie výtvarných umělců Olomoucka představí na expozici nazvané Divoké kočky své olejomalby. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 6. prosince v 17 hodin, výstava potrvá do 5. ledna 2020.
3.12.2019
Barbora Řeřichová: Vždy jsem snila o tom, že jednou budu mít nějakou svou domovskou scénu Od 1. listopadu je novou členkou souboru opery a operety Moravského sólistka Barbora Řeřichová. Absolventka Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění se již olomouckému publiku představila coby Jenůfa v inscenaci Janáčkovy opery Její pastorkyňa a jako Fiordiligi v inscenaci Mozartovy opery Così fan tutte. Za ztvárnění postavy Fiordiligi získala Řeřichová širší nominaci na Cenu Thálie. V únoru bude mít v Olomouci premiéru inscenace operety Cornevillské zvonky, v níž nová posila ztvární úlohu Serpoletty.
Robert Planquette Cornevillské zvonky

21.2 (pá)
19:00

vstupenky

22.2 (so)
19:00

vstupenky

26.2 (st)
19:00

vstupenky