Dnes a zítra

nehraje se do odvolání - nařízení vlády ČR o o zákazu konání kulturních akcí s účastí nad 100 osob

Naše tipy
31.5 (ne) sk. - 15:00

Královna Koloběžka První

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

1.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

3.6 (st) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

6.6 (so) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

8.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

12.6 (pá) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

15.6 (po) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

19.6 (pá) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

27.8 (čt) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

Amfiteátr Velká Bystřice - OPEN AIR

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 128 další »
V pondělí 18. května v 9 hodin startuje v pokladně a na webu Moravského divadla předprodej vstupenek na představení z červnového programu. Moravské divadlo se představí v areálu Korunní pevnůstky, kde odehraje představení Královna Koloběžka První, Když se zhasne a Královny a nabídne také koncert souboru opery a operety. Kompletní program najdete níže. Ve středu 20. května v 9 hodin startuje v pokladně a na webu Moravského divadla předprodej vstupenek na představení ze zářijového programu. Dovolujeme si upozornit na novinky v repertoáru - inscenace Donaha!, Nedotknutelní a Krvavá svatba, které jsme původně plánovali uvést na jaře, ale kvůli pandemii koronaviru jsme museli premiéry odložit.  Kompletní zářijový program bude na webových stránkách divadla zveřejněn ve středu 20. května v 8 hodin.
15.5.2020 celý text
Olomoucká divadla se vrací na jeviště, pro diváky budou hrát pod širým nebem Jsme v tom spolu a spolu pro vás budeme znovu hrát, vzkazují Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Tramtarie a Divadlo na cucky. Olomoucké soubory obnovují po vynucené pauze svou činnost, současně se rozhodly načas opustit stálé scény a hrát pro diváky pod širým nebem. Akce s názvem Divadelní červen open-air nabídne více než dvě desítky představení, diváci se mohou těšit na komedie, pohádky i koncerty. To vše v atraktivním prostředí areálu Korunní pevnůstky.
15.5.2020 celý text
Soubor opery a operety Moravského divadla koncertuje v domovech seniorů, podívejte se na videa Začalo to jedním speciálním koncertem, o několik dní později už je z toho turné. Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc vystoupil ve čtvrtek 23. dubna v SeneCura SeniorCentru v Olomouci-Slavoníně, aby jeho klientům zpříjemnil odpoledne operními, operetními a muzikálovými melodiemi. O pár dní později přibylo vystoupení ve Chválkovicích a poté se začaly ozývat další domovy seniorů. V tomto týdnu tak členové souboru vystoupili v Prostějově a v příštím týdnu je čekají hned čtyři koncertní zastávky - Šternberk (11. 5.), Červenka (12. 5.), Šumperk (14. 5.) a Hranice (15. 5.).
7.5.2020 celý text
Zemřel bývalý sólista olomoucké opery JAROSLAV KOSEC Ve věku 70 let zemřel v pátek 1. května bývalý sólista opery Moravského divadla Olomouc Jaroslav Kosec. Košický rodák byl spjatý především s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě, kde působil tři dekády. V letech 1983-85 byl v angažmá v tehdejším Státním divadle Oldřicha Stibora v Olomouci. Ztvárnil zde výrazné role v inscenacích Julius Caesar, Macbeth, Jakobín, Dalibor či Lovci perel. Čest jeho památce! Poslední rozloučení se zesnulým Jaroslavem Koscem se uskuteční ve středu 6. května 2020 v 11 hodin v kostele sv. Mikuláše v Ostravě-Porubě.
5.5.2020 celý text
Květnové číslo měsíčníku ZA OPONOU zdarma ke stažení
Vychází květnové číslo měsíčníku ZA OPONOU, tentokrát nikoliv v tištěné podobě, ale ke stažení ve formátu PDF na webu Moravského divadla. Najdete v něm mj. rozhovor Pavlem Khekem, režisérem chystané adaptace filmového hitu Nedotknutelní, dále anketu s herci na téma Jaké knihy jste četli v dětství a jaké čtete dnes nebo informace o chystané baletní premiéře Sólo pro tři. Nové číslo najdete v sekci Přečtěte si.
2.5.2020
Prvomájový dárek - záznam představení NAJDEME SE NA ZTRACENÉ ke zhlédnutí on-line Máme pro vás prvomájový dárek. Vezmeme vás časem zpět do června 2014, kdy měla v Moravském divadle Olomouc předpremiéru inscenace NAJDEME SE NA ZTRACENÉ. Na pracovní záznam komedie Michaely Doleželové a Romana Vencla se můžete podívat v pátek 1. května od 18 hodin přímo zde nebo na YouTube kanálu Moravského divadla. Video bude zveřejněné do 24:00.
30.4.2020 celý text
Mezinárodní den tance slavíme on-line, dívejte se Dnes slavíme Mezinárodní den tance a slavíme jej on-line! Program startuje v 10.30 hodin a v průběhu dne vystoupí také balet Moravského divadla Olomouc. V 16.30 hodin startuje baletní trénink, jehož část povede sólista olomouckého baletu a baletní mistr Guido Sarno. V 17.30 hodin si nenechte ujít flashmob. Přibližně v 18.30 hodin se představí sólisté Francesca Raule a její partner Stefano Sacco, kteří uvedou pas de deux z baletu Spící Krasavice. Druhým tanečním číslem bude Etenbako, moderní kreace vytvořená speciálně pro tuto příležitost, jejíž choreografii připravil člen našeho souboru Alejandro Polo. (UPDATE, 30. 4. 2020 - Živé vysílání již skončilo, můžete se však podívat na záznam vystoupení baletu Moravského divadla Olomouc.)
29.4.2020 celý text
KORONOVÉ MECENÁŠ - podpořte Moravské divadlo Olomouc! Pokud patříte k pravidelným návštěvníkům Moravského divadla a považujete se za příznivce, máte v těchto dnech jedinečnou možnost svou přízeň projevit. Staňte se členem Mecenášského klubu MDO! Chcete být Koronové mecenáš? Členství je už od 200 Kč.
28.4.2020 celý text
Balet Moravského divadla Olomouc se k Mezinárodnímu dni tance připojí on-line vystoupením Baletní soubor Moravského divadla Olomouc se ve středu 29. dubna připojí k oslavám Mezinárodního dne tance. Zatímco vloni se však sólisté olomouckého baletu zúčastnili oslav přímo na Střeleckém ostrově v Praze, letos budou muset kvůli bezpečnostním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru předvést své umění pouze před kamerami. Celý program Mezinárodního dne tance bude totiž vysílaný on-line a dostupný na facebookové stránce Art 4 People.
27.4.2020 celý text
Členové souboru opery a operety Moravského divadla zazpívali v domově seniorů
Členové souboru opery a operety Moravského divadla zazpívali v domově seniorů V zahradě SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně se dnes odpoledne uskutečnil netradiční koncert. Členové souboru opery a operety Moravského divadla Helena Beránková, Jakub Rousek a Vojtěch Pačák zazpívali klientům centra ukázky z oblíbených oper, operet a muzikálů. O klavírní doprovod se postarala Milada Jedličková. Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.
23.4.2020