Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 141 další »
Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními – to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. K iniciativě Moravského divadla a studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se přidaly i další významné olomoucké kulturní instituce. V současnosti je vypsána soutěž pro studenty o podobu klubového loga.
9.4.2021 celý text
Zemřela dlouholetá členka olomouckého baletu Božena Růžičková Ve věku 94 let zemřela v sobotu 27. března dlouholetá členka baletního souboru Moravského divadla Olomouc, paní Božena Růžičková. Rodačka z Prostějova (*22. 2. 1927) vystudovala v rodném městě gymnázium, poté nastoupila ke studiu na tanečním oddělení Státní konzervatoře v Brně. Angažmá v tehdejším Krajském oblastním divadle v Olomouci získala v roce 1950 a jako členka sboru baletu zde působila až do konce roku 1978. Účinkovala v inscenacích Labutí jezero, Spící krasavice, Romeo a Julie, Pierot, Vzpoura hraček či Špalíček, hostovala rovněž v operních titulech, například ve Figarově svatbě. Významná byla také její pedagogická činnost - řadu let působila jako vedoucí tanečního oboru na Základní umělecké škole Iši Krejčího. Čest její památce!
8.4.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Hanou Lančíkovou Máme pro vás další díl našeho divadelního podcastu O-hlasy. Hostem Ivany Plíhalové byla její bývalá kolegyně ze souboru činohry, paní Hana Lančíková. V olomouckém divadle působila čtyři dekády a na jevišti ztvárnila přes 150 rolí. Dnes je babičkou rekordmankou, má 11 vnoučat a 2 pravnuky.
7.4.2021 celý text
Děkujeme všem, kteří se od 2. do 5. dubna zapojili do naší velikonoční soutěže, správně rozluštili indicie, na čtyřech místech v Olomouci našli kartičky se soutěžními otázkami a zaslali nám správné odpovědi. Dnes dopoledne jsme vylosovali 15 výherců, kteří se mohou těšit na dárkové balíčky z Moravského divadla. Tady jsou správné odpovědi:
6.4.2021 celý text
Velikonoční soutěž Moravské divadlo pro vás na velikonoční svátky připravilo soutěž o 15 dárkových balíčků. Stačí jen udělat si výlet po Olomouci, najít čtyři místa a na nich kartičky s otázkami a poslat nám správné odpovědi. Zde jsou indicie, které vám pomohou najít lokace, kde se kartičky nacházejí.
2.4.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Monikou a Valerijem Globovými Přinášíme vám další díl našeho divadelního podcastu O-hlasy. Tentokrát jsou hosty Ivany Plíhalové manželé Monika a Valerij Globovi, kteří patřili přes deset let k předním sólistům baletu Moravského divadla Olomouc. Carmen a Escamillo, Romeo a Julie, Solveig a Peer Gynt, Amadeus a Konstance, Taťána a Oněgin, to jsou jen některé z rolí, kterými se zapsali do srdcí olomouckých diváků. Dodnes se věnují ve svém spolku Balet Globa handicapovaným, tradičně s nimi vystupují v projektu Duše v pohybu a sklízejí úspěchy i na mezinárodním poli.
24.3.2021 celý text
Zemřel dlouholetý člen orchestru Moravského divadla, houslista Josef Mikuš
Zemřel dlouholetý člen orchestru Moravského divadla, houslista Josef Mikuš Ve věku nedožitých 67 let zemřel v pátek 19. března dlouholetý člen orchestru Moravského divadla Josef Mikuš. Olomoucký rodák (*14. 5. 1954) pocházel z hudební rodiny. Vystudoval konzervatoř v Praze, během vojny působil ve Vojenském uměleckém souboru Bratislava. Poté nastoupil do angažmá v olomouckém divadle, kde působil od roku 1975 až do roku 2010 jako člen orchestru - obsazení 1. housle. Čest jeho památce! Poslední rozloučení s Josefem Mikušem se uskuteční ve čtvrtek 25. března v 10 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.
24.3.2021
VIDEO: Dům Bernardy Alby uvedeme on-line, podívejte se na upoutávku Zveme vás na online uvedení činoherního představení Dům Bernardy Alby už tento pátek 26. března od 20:00 hod. Záznam bude dostupný do nedělní půlnoci, s jednou vstupenkou ho můžete zhlédnout jedenkrát. Pozor, vstupenky jsou v prodeji pouze do tohoto pátku 19:00 hod. Podívejte se nyní na upoutávku.
23.3.2021 celý text
České středisko Mezinárodního divadelního ústavu (ITI) u příležitosti Světového dne divadla, který připadá každoročně na 27. března, zveřejňuje poselství letos vyslovené britskou herečkou Helen Mirren a doplňuje ho o důrazný apel.
23.3.2021 celý text
Moravské divadlo Olomouc se rozhodlo upozornit na nepříznivou společenskou situaci v Bělorusku a symbolicky podpořit tamní nevládní a neziskové organizace. Ve čtvrtek 25. března se tak budova divadla zahalí do barev historické státní vlajky. Podporu vyjádří rovněž Unie výtvarných umělců Olomoucka, která červenou a bílou barvou nasvítí Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.
22.3.2021 celý text