Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 153 další »
Pozor! Změna programu v neděli 23. ledna, sobotu 29. ledna a neděli 27. února
Pozor! Změna programu v neděli 23. ledna, sobotu 29. ledna a neděli 27. února Z důvodu karantény v souboru činohry dochází v programu Moravského divadla k několika změnám. *V neděli 23. ledna v 16 hodin uvedeme místo původně plánovaného činoherního představení Nedotknutelní baletní titul Louskáček - Kouzelný příběh. Vstupenky zakoupené na původní představení Nedotknutelní zůstávají v platnosti na náhradní představení Louskáček - Kouzelný příběh, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 31. ledna. *V sobotu 29. ledna v 19 hodin uvedeme místo původně plánovaného činoherního představení Rok na vsi komedii Dokonalá svatba. Vstupenky zakoupené na původní představení Rok na vsi zůstávají v platnosti na náhradní představení Dokonalá svatba, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 31. ledna. *V neděli 27. února v 16 hodin uvedeme místo původně plánovaného baletního představení Giselle činoherní představení Nedotknutelní. Vstupenky zakoupené na původní představení Giselle zůstávají v platnosti na náhradní představení Nedotknutelní, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 31. ledna. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
20.1.2022
PREMIÉRA ROKU NA VSI SE OPĚT ODKLÁDÁ Výpravná adaptace románu bratří Mrštíků Rok na vsi měla velkolepě zahájit rok 2021. Původní plány nakonec zatrhla pandemie covidu. Inscenace, v níž účinkuje téměř šedesát umělců ze tří souborů Moravského divadla, měla nakonec otevřít letošní rok. Bohužel dochází opět k odkladu, premiérové představení se v pátek 21. ledna neuskuteční. A opět za to může covid. Náhradní termín premiéry zveřejní vedení divadla v nejbližších dnech.
18.1.2022 celý text
Podcast O-hlasy se Svatavou Pořízkovou Vítáme vás u prvních O-hlasů v roce 2022. Hostem Ivany Plíhalové je dlouholetá členka baletu Moravského divadla Svatava Pořízková. Brněnská rodačka působila v souboru 18 let, a to jako členka sboru a posléze sólistka. Ztvárnila výrazné role v inscenacích Marná opatrnost, Oněgin, Carmen, Královna Margot, Maškaráda, Labutí jezero či Three4Dance. S jevištěm se rozloučila v roce 2019, v současnosti vyučuje na Základní škole Svatoplukova v Olomouci a je také lektorkou v Baletní škole Olomouc.
12.1.2022 celý text
Pozor, změna programu v sobotu 22. ledna, místo Bajadéry uvedeme představení Louskáček - Kouzelný příběh
Pozor, změna programu v sobotu 22. ledna, místo Bajadéry uvedeme představení Louskáček - Kouzelný příběh Vážení diváci, v sobotu 22. ledna dochází ke změně programu. Místo původně plánovaného baletního představení Bajadéra uvedeme reprízu pohádkového baletu Louskáček - Kouzelný příběh. Představení začíná v 16 hodin. Již zakoupené vstupenky na představení Bajadéra zůstávají v platnosti na náhradní představení Louskáček - Kouzelný příběh, případně je možné vrátit je v pokladně divadla do pátku 21. ledna. Děkujeme za pochopení.
7.1.2022
Soubor opery a operety Moravského divadla povede od nové sezony Veronika Loulová Nové vedení bude mít od nové sezony soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Stávajícího uměleckého šéfa Miloslava Oswalda vystřídá ve funkci Veronika Loulová, zakladatelka a umělecká ředitelka operního spolku RUN OPERUN. Vedení divadla se rozhodlo novou šéfku jmenovat v návaznosti na podzimní výběrové řízení. Chce tak dát olomoucké opeře a operetě nový impuls a předejít možnému uměleckému ustrnutí.
6.1.2022 celý text
Francesca Raule a Stefano Sacco se loučí s olomouckým baletem, na české scéně ale zůstanou Giselle, Krvavá svatba, Louskáček – Kouzelný příběh… to jsou jen některé z inscenací, v nichž jsme mohli obdivovat taneční umění Francescy Raule a Stefana Sacca. Italští rodáci přišli do Moravského divadla v sezoně 2019/2020 a v závěru loňského roku se rozhodli pro změnu angažmá. Jaké mají plány do budoucna a na které role budou nejvíce vzpomínat, řekli v rozhovoru, který se uskutečnil v Moravském divadle v posledních dnech roku 2021.
5.1.2022 celý text
Zrušení představení Louskáček - Kouzelný příběh ve čtvrtek 6. ledna a v neděli 9. ledna
Zrušení představení Louskáček - Kouzelný příběh ve čtvrtek 6. ledna a v neděli 9. ledna Vážení diváci, z důvodu onemocnění v souboru baletu dochází ve čtvrtek 6. ledna a v neděli 9. ledna ke zrušení představení Louskáček - Kouzelný příběh. Již zakoupené vstupenky je možné vracet v pokladně divadla do pátku 14. ledna. Byla-li vstupenka zakoupena on-line, bude částka automaticky vrácena na účet, ze kterého proběhla odchozí platba. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
4.1.2022
Zrušení středečního představení Mamzelle Nitouche
Zrušení středečního představení Mamzelle Nitouche Vážení diváci, z provozních důvodů dochází ve středu 5. ledna ke zrušení představení Mamzelle Nitouche. Již zakoupené vstupenky je možné vracet v pokladně divadla do pátku 14. ledna. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
3.1.2022
Podcast O-hlasy s Dušanem Urbanem Vítejte u poslechu posledního podcastu O-hlasy v roce 2021. Hostem Ivany Plíhalové je Dušan Urban, její bývalý kolega ze souboru činohry, se kterým se nyní potkává během příprav inscenace Rok na vsi. Dušan Urban vystudoval herectví na brněnské JAMU a ihned po skončení studií v roce 1994 nastoupil do angažmá v Moravském divadle. Zahrál si ve více než 70 inscenacích, namátkou Revizor, Don Carlos, Tři sestry, Evžen Oněgin, Merlin aneb Pustá zem, Doma u Hitlerů či Dámský krejčí. Spolupracoval také se Studiem Hořící Žirafy. V roce 2009 odešel do ostravského Divadla Petra Bezruče, kde působí dodnes.
29.12.2021 celý text
VIDEO: Česká mše vánoční zdarma ke zhlédnutí, během sledování záznamu můžete podpořit organizaci Zet-My Pro diváky, kteří se letos nedostali na inscenovanou verzi České mše vánoční, přichystalo vedení Moravského divadla dárek v podobě on-line záznamu loňského představení. Tento záznam bude od 24. prosince 2021 až do 6. ledna 2022 zdarma přístupný na YouTube kanálu a webu Moravského divadla. On-line představení bude navíc využito k charitativním účelům, diváci mohou během sledování přispět na provoz organizace Zet-My, která poskytuje odlehčovací sociální službu dětem a dospívajícím s kombinovaným, mentálním postižením, včetně osob s poruchou autistického spektra.
24.12.2021 celý text