Dnes a zítra

nehraje se do odvolání - nařízení vlády ČR o o zákazu konání kulturních akcí s účastí nad 100 osob

Naše tipy
31.5 (ne) sk. - 15:00

Královna Koloběžka První

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

1.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

3.6 (st) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

6.6 (so) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

8.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

12.6 (pá) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

15.6 (po) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

19.6 (pá) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

27.8 (čt) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

Amfiteátr Velká Bystřice - OPEN AIR

Vážení přátelé,

srdečně vás zdravím v této pohnuté době a doufám, že jste se vyhnuli koronaviru a jste relativně zdrávi a v pohodě, a že už se těšíte na obnovení kulturního i společenského života.

Předpokládám, že jste byli osloveni zaměstnanci a herci našeho divadla s nabídkou pomoci v krutých dnech pandemie. Věřím, že budete souhlasit s tím, abychom jménem Klubu poděkovali za toto krásné gesto.

I když to ještě nějakou chvíli bude trvat, přece jsou tu záležitosti, které už není možné odkládat. Jde zejména o naše zájezdy. Po zralé úvaze jsme dospěli k tomu, že  zájezd do zámků  Žleby, Kačina  v plánovaném termínu 11. června  neuskutečníme. Podařilo se nám celý program přesunout a zajistit na příští rok, a to na sobotu 12. června 2021.  Nabízíme všem zájemcům, kteří už zájezd zaplatili a budou chtít jet v uvedeném termínu, že mohou peníze nechat v úschovně u prof. Burešové. Pokud si zájemci nebudou jisti, zda v uvedeném termínu chtějí cestovat, budou si moci peníze vyzvednout v červnu – termín předání včas sdělíme.

Zatím ještě stále počítáme s podzimním zájezdem do Opavy. Zde vyhlásíme v červnu termín pro zaplacení kilometrovného (300Kč). Pokud by divadlo nehrálo, uvažujeme o náhradním programu  (prohlídka zákulisí opavského divadla, nebo návštěva jiné instituce, event. koncert).

Prosím, sledujte naše zprávy po 25. květnu, kdy se předpokládá větší rozvolnění kontaktů.
Za výbor Klubu příznivců MDO – prof. PhDr. Alena Burešová, CSc.

20. 4. 2020

----------------------------------------------------------------------------------------------


Pozdrav členům Klubu příznivců MDO posílá Célestin/Floridor (ukázku z operety Mamzelle Nitouche zpívá Martin Štolba).Pozdrav členům Klubu příznivců MDO posílá Despina (ukázku z opery Così fan tutte zpívá Barbara Sabella).Pozdrav členům Klubu příznivců MDO posílají Rigoletto a Gilda (ukázku z opery Rigoletto zpívají Markéta Szendiuchová a David Szendiuch).


Pozdrav členům Klubu příznivců MDO posílá Guglielmo (ukázku z opery Così fan tutte zpívá Martin Štolba).

NAKUP S DIVADLEM

V době, kdy Česká republika bojuje s koronavirem a v důsledku vyhlášení nouzového stavu jsou divadelní budovy pro veřejnost uzavřené, nabízí Moravské divadlo Olomouc pomocnou ruku a rozjíždí projekt Nakup s divadlem. V rámci akce Nakup s divadlem mohou olomoučtí senioři, ale také invalidé, samoživitelky s dětmi a všichni další, kteří v těchto dnech potřebují pomoc s nákupem potravin a léků, venčením psů a vyřizováním pošty, využít iniciativy herců, zpěváků i tanečníků Moravského divadla, kteří se v rolích dobrovolníků rádi ujmou potřebných pochůzek. „Stačí jen mezi desátou a patnáctou hodinou zavolat na naše telefonní čísla, domluvíme se na tom, co je potřeba zajistit a kam a v kolik hodin dorazit. Naše kurýry snadno poznáte podle oblečení – budou mít na sobě oranžové vesty s nápisem Nakup s divadlem MDO. Věříme, že v této složité situaci budeme prospěšní všem, kteří pomoc opravdu potřebují a že jí nebude zneužito,“ uvedla za organizátory akce dramaturgyně činohry Michaela Doleželová.

Zájemci mohou volat na telefonní číslo 602 772 433 (Michaela Doleželová) nebo 608 727 988 (Jana Posníková). K dispozici je rovněž e-mail nakupsdivadlem@mdol.cz