Dnes a zítra
21.1 (ne) sk. - 19:00

Rigoletto

Opera ve třech dějstvích

22.1 (po) sk. A 19:00

Petr a Lucie

Lásko, ochraňuj nás v hodině smrti

Naše tipy
21.1 (ne) sk. - 19:00

Rigoletto

Opera ve třech dějstvích

23.1 (út) sk. - 19:00

Netopýr

»  Senioři -30%

Klenot vídeňské operety

26.1 (pá) sk. V 19:00

Bohéma

Opera ve čtyřech dějstvích

9.2 (pá) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

14.2 (st) sk. - 19:00

Petr a Lucie

Lásko, ochraňuj nás v hodině smrti

14.3 (st) sk. ST 19:00

Řecké pašije

Opera o čtyřech jednáních v českém znění

7.4 (so) sk. - 19:00

Labutí jezero

Perla klasického baletu

Napsali o nás

Dětem v inkubátorech pouští sestry pohádky. Snižují stres |Mladá fronta DNES, 13.1.2018

Klasiku o Červené Karkulce nebo neposlušných kůzlátkách, ale i novější pohádky, nyní poslouchají předčasně narozené děti v inkubátorech olomoucké fakultní nemocnice. Podle lékařů jde o formu muzikoterapie, která pomáhá snížit stres dětí v náročné situaci.

15.1.2018 celý článek
Herec Kubes namluvil pohádky do inkubátoru |Olomoucký deník, 13.1.2018

Pohádky namluvené hercem Moravského divadla Olomouc Petrem Kubesem pomáhají zklidnit předčasně narozené děti na novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Miminka mohou poslouchat příběhy O Červené karkulce, O kůzlátkách, O budce i novější pohádky Marie Kubátové, Jindřišky Ptáčkové, Ljuby Štíplové a Eduarda Petišky.

15.1.2018 celý článek
Nemocnice má pohádky do inkubátoru |Právo, 13.1.2018

„Ahoj, maličké miminko. Aby se ti hezky spinkalo, budu ti chviličku vyprávět. Tak se hezky zachumlej do pelíšku a poslouchej.“ Tato slova pronášená zvučným hlasem herce Moravského divadla Petra Kubese uvádějí sérii pohádek, které nově pomáhají zklidnit předčasně narozené děti na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice (FN) Olomouc.

15.1.2018 celý článek
Moravské divadlo Olomouc hledá nového ředitele |Parlamentní listy.cz, 10.1.2018

Rada města Olomouce na svém jednání reagovala na ukončení pětiletého funkčního období ředitele Moravského divadla Olomouc Pavla Hekely. Uzavře se v září tohoto roku.

15.1.2018 celý článek
Stý Louskáček. Oblíbený balet je i po 7 letech na scéně vyprodaný |Mladá fronta DNES, 10.1.2018

Jubilejní sté uvedení má za sebou baletní inscenace Moravského divadla Olomouc (MDO) Louskáček. Titul, v němž se profesionální tanečníci setkávají s dětmi z Baletního studia při MDO, má divadlo v repertoáru již více než sedm let. Zájem diváků je stále velký, svědčí o tom vyprodaná představení v prosinci loňského roku. Do posledního místa bylo podle mluvčího divadla Davida Kresty obsazené i minulý čtvrtek, kdy byl titul posté uveden.

15.1.2018 celý článek
Moravské divadlo uvedlo už stokrát baletní titul Louskáček |Blesk.cz, 7.1.2018

Jubilejní sté uvedení má za sebou baletní inscenace Moravského divadla Olomouc (MDO) Louskáček. Titul, v němž se profesionální tanečníci setkávají s dětmi z Baletního studia při MDO, má divadlo v repertoáru již více než sedm let. Zájem diváků je stále velký, svědčí o tom vyprodaná představení v prosinci loňského roku. Vyprodané hlediště bylo i ve čtvrtek, kdy byl titul posté uveden, řekl ČTK mluvčí divadla David Kresta.

8.1.2018 celý článek
Olga Jelínková: Verdiho fráze nesou hlas samy! |Opera PLUS, 6.1.2018

Další úspěšnou premiéru na své domovské scéně v Moravském divadle Olomouc má za sebou sopranistka Olga Jelínková. Na sklonku loňského roku tam byla poprvé uvedena raná opera Giuseppe Verdiho Ernani, v níž ztvárnila roli Elvíry. Ta se ocitá uprostřed souboje tří mužů, kteří soupeří o její lásku a zároveň o moc. Hovoříme o neobvyklém čtyřúhelníku hlavních postav, o milostném citu jako prostředku politického boje, o skladatelově pochopení pro pěvecké zákonitosti, porovnáváme verdiovské sopránové hrdinky.

8.1.2018 celý článek
Olomoucký Louskáček včera oslavil stou reprízu |EuroZprávy.cz, 5.1.2018

Oblíbená inscenace Moravského divadla Olomouc Louskáček se včera dočkala stého uvedení. Balet Petra Iljiče Čajkovského se na repertoáru olomouckého divadla drží již více než sedm let. Pohádkový balet Louskáček se na repertoáru Moravského divadla Olomouc drží již více než sedm let a včera se dočkal jubilejní sté reprízy. Inscenace, v níž se tanečníci souboru setkávají s dětmi z Baletního studia při MDO, neodmyslitelně patří k vánočnímu období. O úspěchu svědčí i vyprodaná představení v prosinci loňského roku.

8.1.2018 celý článek
Louskáček má jubilejní sté představení |Právo, 4.1.2018

Již stého uvedení se dnes večer dočká na jevišti Moravského divadla v Olomouci baletní inscenace Louskáček. Na jeho repertoáru je již přes sedm let a o neutuchajícím zájmu svědčí pořád beznadějně vyprodaná představení.

8.1.2018 celý článek
Divadelní bál se letos nekoná |Olomoucký deník, 3.1.2018

Tradiční Velký divadelní bál letos na prknech Moravského divadla v Olomouci nebude. Důvodem je obnova hlediště a s ní spojená výměna sedaček v přízemní části hlediště.

8.1.2018 celý článek
Stánek s punčem vydělal pro charitu skoro milion korun |Týden.cz, 30.12.2017

Rekordních 973 tisíc korun letos vydělal pro neziskové organizace stánek s punčem, různými pochutinami a řemeslnými výrobky, který na vánočních trzích v centru Olomouce postavil spolek dobrovolníků Dobré místo pro život.

2.1.2018 celý článek
I v cirkusu je možné prožít operní příběh. Olomoucký Ernani |Opera Plus.cz, 29.12.2017

Poslední olomouckou operní premiérou letošního roku se stalo Verdiho lyrické drama Ernani na libreto Francesca Marii Piaveho dle básně Victora Huga. V době uvedení se jednalo o nejhranější Verdiho dílo a o šedesát let později se stalo první operou vůbec, která byla kompletně nahrána. Olomoucké divadlo ji nyní nastudovalo vůbec poprvé.

2.1.2018 celý článek
Recenze: Verdi v cirkuse. Olomoucká klauniáda Ernanimu sluší |Česká televize.cz, 23.12.2017

V Olomouci měl premiéru Ernani. Opera Giuseppe Verdiho ve zdárném hudebním nastudování Miloslava Oswalda především vyniká atraktivní cirkusovou estetikou. V titulní roli zaujal smutný pierot Jakub Rousek, zpěvem i práskáním bičem bavil basbarytonista David Szendiuch.

2.1.2018 celý článek
Malá velká bojovnice Kamila |MF DNES, 23.12.2017

MF DNES přináší příběh dívenky, která se dokázala poprat s vážnou nemocí. V olomoucké nemocnici začala malovat, své obrázky už dokonce vystavovala.

2.1.2018 celý článek
Rozpočet Olomouce? Dopravní ústředna za 30 milionů i nový mobiliář v rozáriu |Olomoucký deník, 22.12.2017

Rozpočet Olomouce pro příští rok bude vyrovnaný, město ale počítá s příjmy i výdaji vyššími než letos. Více peněz poteče například do údržby města i městské hromadné dopravy, polepší si i příspěvkové organizace města jako Moravské divadlo nebo zoologická zahrada. V plánu je i rekonstrukce podchodu k fakultní nemocnici pod Brněnskou ulicí.

2.1.2018 celý článek