Napsali o nás

Opravují propadlo za pět milionů |Olomoucký deník, 9.8.2018

Větší komfort a více místa na nohy v první řadě čeká v nové sezoně na návštěvníky Moravského divadla Olomouc. Kromě toho se oprav dočká i orchestřiště a do provozu by se mě-lo po několika letech dostat i nefunkční propadlo. Divadelní jeviště o prázdninách zaplnili hlavně řemeslníci.

13.8.2018 celý článek
Olomoucké shakespearovské léto |Scéna.cz, 29.7.2018

Už potřetí zahraje v létě olomoucké Divadlo Tramtarie open-air. Oblíbený festival Olomoucké shakespearovské léto proběhne od 3. do 8. srpna 2018 v krásném prostředí Parkánu bývalého jezuitského konviktu na Univerzitní ulici. Tramtarie na festivalu uvede hned 4 své inscenace, komedii Po stopách něžného muže, Kabaret nahatý Shakespeare, stand-up Herci Na ležáka a černou komedii Divoké historky.

30.7.2018 celý článek
Nové propadlo a úpravy orchestřiště. V Moravském divadle se o prázdninách opět pustili do oprav |Český rozhlas, 15.7.2018

Na jevišti Moravského divadla vystřídali herce dělníci. Opravují technické zázemí i místo pro orchestr. Nové propadliště usnadní práci kulisákům, úpravy orchestřiště zase poskytnou divákům v první řadě pohodlnější sezení.

16.7.2018 celý článek
Do divadla přišlo více diváků |Právo, 14.7.2018

Přes 105 tisíc lidí zavítalo v uplynulé sezóně na představení Moravského divadla v Olomouci. Bylo jich o zhruba tři tisíce více než v sezóně předchozí.

16.7.2018 celý článek
Herce na jevišti v létě vystřídali dělníci |Mladá fronta DNES, 13.7.2018

Jeviště Moravského divadla v Olomouci o letních prázdninách místo herců obsadili dělníci, kteří se pustili do opravy několik let nefunkčního zvedaného stolu neboli propadla. Renovují také celé orchestřiště. Rekonstrukce bude stát pět milionů korun a zaplatila ji radnice, která je zřizovatelem divadla.

16.7.2018 celý článek
Jeviště Moravského divadla obsadí dělníci |Právo, 12.7.2018

Ani o prázdninách nebude jeviště Moravského divadla v Olomouci opuštěné. Zaplní ho dělníci, kteří uvedou do provozu několik let nefunkční tzv. propadlo, oprav se dočká také prostor orchestřiště. Větší komfort budou mít v příští sezóně diváci v první řadě, kteří získají více místa pro nohy.

16.7.2018 celý článek
Divadelní rok: 105 tisíc lidí a tržba 20 milionů |Mladá fronta DNES, 10.7.2018

Moravské divadlo v Olomouci navštívilo za uplynulou sezonu 105 tisíc diváků, což je zhruba o tři tisíce více než předešlý divadelní rok. Průměrná návštěvnost představení činila 78 procent, což je o dvě procenta více. Tržby překročily hranici 20 milionů. Sezonu, která nabídla divákům 12 nových titulů, hodnotí vedení divadla jako jednu z nejlepších za poslední roky.

16.7.2018 celý článek
Po letech opraví propadlo |Olomoucký deník, 7.7.2018

Divadelní sezona je u konce, jeviště Moravského divadla v Olomouci ale prázdné nezůstane. Zaplní ho děl-níci, kteří zprovozní několik let nefunkční propadlo orchestřiště. „Poté, co jsme zrekonstruovali foyer, jsme se předloni a vloni přesunuli do hlediště. Znovu jsme zpřístupnili diváckou galerii a zařídili pro návštěvníky nová sedadla. Letos nastal čas na opravy v prostoru jeviště. Tou nejvýznamnější z prázdninových prací bude právě rekonstrukce zvedaného stolu jeviště neboli propadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.

16.7.2018 celý článek
Cyrano na fortu si vystřelí i z děla |Mladá fronta DNES, 4.7.2018

Premiéra inscenace Cyrano z Bergeracu pod širým nebem, populární muzikál Noc na Karlštejně, ale i sté uvedení Sluhy dvou pánů. To vše v atraktivních kulisách olomoucké Korunní pevnůstky či fortu v Křelově. Moravské divadlo Olomouc i letos na sklonku prázdnin chystá atraktivní podívanou a program v rámci svého tradičního divadelního open air festivalu. Přehlídku otevře 24. srpna muzikál Noc na Karlštejně, který se odehraje v prostorách fortu v Křelově. Inscenace v režii Dagmar Hlubkové je v repertoáru Moravského divadla již šest let a dočkala se open air uvedení na Horním náměstí v Olomouci i v areálu šternberského hradu.

16.7.2018 celý článek
Moravské divadlo má za sebou nejúspěšnější sezonu dekády |Olomouc.cz, 3.7.2018

Další divadelní sezona je za námi. Nabídla dvanáct nových inscenací a z hlediska divácké návštěvnosti patřila k nejúspěšnějším za poslední dekádu. Moravské divadlo Olomouc opět přilákalo do hlediště více než sto tisíc diváků. Baletní soubor nabídl originální projekt spojující choreografy ze tří evropských zemí, soubor opery a operety přivítal legendu české operní režie Václava Věžníka a soubor činohry si do sbírky přidal další divácké hity včetně dramatu Boží mlýny, které Moravské divadlo uvádí ke 100. výročí vzniku Československé republiky.

16.7.2018 celý článek
„Roli beru jako téma, jako dialog o tom, kam bych mohl nebo chtěl ve své práci a životě směřovat,“ říká Petr Kubes |Divá báze.cz, 25.6.2018

Petr Kubes je předním hercem Moravského divadla Olomouc , který se mimo jiné věnuje rozhlasové tvorbě, čtení audioknih, a dokonce spolupracuje s Katedrou bohemistiky. V současné době exceluje v rolích jako je Cyrano z Bergeracu nebo Valmont v Nebezpečných známostech. Bylo jej možné vidět také jako Salieriho, Prospera či Wolanda. Co všechno stojí za jeho úspěchy? To prozradil v následujícím rozhovoru.

3.7.2018 celý článek
Sopranistka Olga Jelínková debutuje v opeře v Mannheimu a v zahraničí již zakotví nastálo |Topvip.cz, 19.6.2018

V sobotu 16. června 2018 poprvé vystoupila Olga Jelínková na prknech Národního divadla v Mannheimu v roli Elviri ve Verdiho opeře Ernani, dále pak i 19. června a 1. července.

25.6.2018 celý článek
Olomoučtí baseballisté uctili válečné veterány, dorazil i pětadevadesátiletý generál Emil Boček |Olomouckadrbna.cz, 11.6.2018

Olomoucký baseballový areál hostil v sobotu 9. června unikátní událost, při které vzdali hold válečným veteránům a současným vojákům Armády ČR nejen baseballisté ale i široká veřejnost. Akce s názvem Army Veteran Day se zúčastnili například hrdinové druhé světové války, jako jsou poslední český žijící stíhač RAF generál Emil Boček či plukovník Ivan Solovka, kteří letos oslavují 95 let.

18.6.2018 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci se po třiceti letech vrací ke komické opeře Don Pasquale |Český rozhlas.cz, 8.6.2018

Komická opera Gaetana Donizettiho Don Pasquale bude posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc ve stávající sezoně. Na jeviště se vrací po téměř třiceti letech.

11.6.2018 celý článek
Don Pasquale otestuje smysl pro humor |Mladá fronta DNES, 8.6.2018

Starý mládenec se rozhodne oženit, krátce po svatbě mu však jeho mladá manželka začne dělat ze života peklo. A Don Pasquale přemýšlí, jak by se jí co nejrychleji zbavil. Komická opera Gaetana Donizettiho Don Pasquale bude posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc v letošní sezoně. Inscenaci připravil Václav Věžník, legenda české operní režie. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční dnes a zítra v 19 hodin.

11.6.2018 celý článek