Dnes a zítra

nehraje se do odvolání - nařízení vlády ČR o o zákazu konání kulturních akcí s účastí nad 100 osob

Naše tipy
31.5 (ne) sk. - 15:00

Královna Koloběžka První

Učesaná – neučesaná, obutá – neobutá, přijede – nepřijede…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

1.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

3.6 (st) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

6.6 (so) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

8.6 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

12.6 (pá) sk. - 19:00

Královny

Kde je humor, je i naděje

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

15.6 (po) sk. - 19:00

Koncert opery a operety MDO

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

19.6 (pá) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Korunní pevnůstka - OPEN AIR

27.8 (čt) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

Amfiteátr Velká Bystřice - OPEN AIR

Napsali o nás

Olomoucká divadla se vrací na jeviště, pro diváky budou hrát pod širým nebem   |Cysnews.cz, 18.5.2020

Jsme v tom spolu a spolu pro vás budeme znovu hrát, vzkazují Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Tramtarie a Divadlo na cucky. Olomoucké soubory obnovují po vynucené pauze svou činnost, současně se rozhodly načas opustit stálé scény a hrát pro diváky pod širým nebem. Akce s názvem Divadelní červen open-air nabídne více než dvě desítky představení, diváci se mohou těšit na komedie, pohádky i koncerty. To vše v atraktivním prostředí areálu Korunní pevnůstky.

21.5.2020 celý článek
Divadla se vrací! Hrát se bude už v červnu a pod širým nebem |Olomouc.cz, 15.5.2020

Jsme v tom spolu a spolu pro vás budeme znovu hrát, vzkazují Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Tramtarie a Divadlo na cucky. Olomoucké soubory obnovují po vynucené pauze svou činnost, současně se rozhodly na čas opustit stálé scény a hrát pro diváky pod širým nebem. Akce s názvem Divadelní červen open-air nabídne více než dvě desítky představení, diváci se mohou těšit na komedie, pohádky i koncerty. To vše v atraktivním prostředí areálu Korunní pevnůstky.

21.5.2020 celý článek
Olomoucká divadla se spojila, budou hrát pod širým nebem   |Seznam.cz, 15.5.2020

Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Tramtarie a Divadlo na cucky po nucené pauze spojí své síly, za diváky se vrátí v projektu Divadelní červen open-air.

21.5.2020 celý článek
Charitativní koncert potěšil obyvatele Domova pro seniory v Července na Olomoucku |OlomoucDnes.cz, 13.5.2020

V úterý 12. května se na nádvoří Domova pro seniory Červenka, který je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje, uskutečnil charitativní koncert sólistů souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc. Koncertu se mimo klientů a personálu domova zúčastnil také náměstek hejtmana Dalibor Horák.

21.5.2020 celý článek
Částečné rozvolnění přísných opatření v domovech seniorů jsou na dohled  |Český rozhlas Olomouc, 10.5.2020

Zdravotníci ukončili v Olomouckém kraji testování zaměstnanců domovů seniorů. U žádného z nich se koronavirová nákaza podle hygieniků nepotvrdila. I proto počítají s částečným rozvolňováním přísných opatření uvnitř domovů po skončení nouzového stavu ve druhé polovině května.

11.5.2020 celý článek
Vietnamka, babička, strážník… 20 portrétů lidí, kteří nezištně šijí roušky ostatním   |Aktuálně.cz, 7.5.2020

Nikdo z těchto lidí nevyhledává publicitu, většina z nich začala šít roušky jen tak, pro ostatní. Nezištně, protože je to potřeba. Vzniklo nové české řemeslo, které se rozšířilo do všech možných míst a bylo vzorem i pro ostatní země. Fotograf Jaroslav Svoboda zachytil dvacet portrétů a dvacet příběhů těchto dobrovolníků - od devadesátileté babičky přes strážníka po maminku na mateřské dovolené.

11.5.2020 celý článek
Sólisté divadla zazpívali seniorům známé melodie   |Mladá fronta DNES, 5.5.2020

Árie pro dobrou náladu Klientům Domova pro seniory v Prostějově včera zpříjemnili odpoledne sólisté Moravského divadla v Olomouci.

11.5.2020 celý článek
Je to ukvapené, shodují se divadla. 11. května neotevřou, stihnout to chtějí do konce měsíce |Olomouc.cz, 4.5.2020

Přestože vláda stanovila 11. květen jako termín, kdy lze znovu otevřít divadla, Tramtarie, Divadlo na cucky ani Moravské divadlo k tomuto datu hrát nezačnou. Shodují se, že na přípravu otevření je málo času, navíc současné podmínky jsou tak tvrdé, že například Tramtarie by mohla hrát pro maximálně pětadvacet diváků. Divadla ale počítají, že otevřou už koncem května. Ovšem za velmi specifických podmínek.

4.5.2020 celý článek
Zemřel Jaroslav Kosec, dlouholetý operní sólista Národního divadla moravskoslezského  |Ostravan.cz, 2.5.2020

Barytonista Jaroslav Kosec, který byl téměř 30 let pěveckou stálicí opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, zemřel ve věku 70 let. Jeho jméno bylo spojeno s řadou nezapomenutelných rolí v desítkách operních a operetních inscenací, a to nejen na ostravské scéně, ale také na divadelních scénách a koncertních pódiích po celé Evropě. Z tohoto světa umělec odešel v pátek 1. května.

4.5.2020 celý článek
Olomoučtí operní zpěváci vykouzlili úsměv na rtech v domově seniorů |Helena v krabici.cz, 1.5.2020

I přesto, že je budova Moravskéhodivadla v Olomouci kvůli pandemii koronaviru zavřená už přes měsíc, umělci neváhají a snaží se zapojit hudbu do dobrovolných aktivit. Ve čtvrtek 23. dubna členové souboru opery a operety připravili krátké hudební vystoupení pro klienty ze SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně.

4.5.2020 celý článek
Olomoucký balet nevynechá Mezinárodní den tance. Přehlídka bude online |Olomouc.cz, 28.4.2020

Baletní soubor Moravského divadla Olomouc se ve středu 29. dubna připojí k oslavám Mezinárodního dne tance. Zatímco vloni se však sólisté olomouckého baletu zúčastnili oslav přímo na Střeleckém ostrově v Praze, letos budou muset kvůli bezpečnostním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru předvést své umění pouze před kamerami. Celý program Mezinárodního dne tance bude totiž vysílaný on-line a dostupný na facebookové stránce Art 4 People.

4.5.2020 celý článek
Balet Moravského divadla oslaví Mezinárodní den tance on-line vystoupením |Olomoucký deník, 28.4.2020

K oslavám Mezinárodního dne tance se ve středu 29. dubna připojí také baletní soubor Moravského divadla. Loni se akce uskutečnila na Střeleckém ostrově v Praze, letos kvůli pandemii koronaviru proběhnou vystoupení před kamerami a budou přenášena on-line. Celý program bude dostupný na facebookové stránce Art 4 People.

4.5.2020 celý článek
Umělci Moravského divadla připravili pro olomoucké SeniorCentrum koncert pod širým nebem  |Olomoucká drbna.cz, 25.4.2020

Včera odpoledne zazpívali umělci Moravského divadla Olomouc klientům SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně. Členové souboru opery a operety Helena Beránková, Jakub Rousek a Vojtěch Pačák pod vedením uměleckého šéfa Miloslava Oswalda si připravili čtyřicetiminutový koncert složený ze známých operních a operetních árií. Kvůli bezpečnostním opatřením proběhlo vstoupení na zahradě SeniorCentra a klienti, kteří byli na vystoupení natěšení již od časného rána, si mohli kulturní událost vychutnat z oken či terasy domova.

28.4.2020 celý článek
Moravské divadlo neskuhrá o peníze, naopak pomáhá. Jeho umělci zazpívají seniorům a vybrali peníze pro hospic. Pane Hrušínský, co tomu říkáte?   |Krajské listy.cz, 24.4.2020

Tak jedni plní média tím, jak jim je ouvej, druzí, ač jim je také ouvej, se věnují své profesi do roztrhání těla. Moravské divadlo se totiž vydá pod okna SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně, kde dnes, ve čtvrtek 23. dubna, zazpívají klientům ukázky z oblíbených oper. A to rozhodně není všechno, co Moravské divadlo v době koronaviru dělá.

28.4.2020 celý článek
Moravské divadlo Olomouc prodlužuje stávající sezonu do konce roku 2020, diváci se zrušených jarních premiér dočkají na podzim  |Taneční aktuality.cz, 21.4.2020

Kvůli pandemii koronaviru a s ní souvisejícím zrušením kulturních akcí musí Moravské divadlo Olomouc změnit plány na stávající sezonu. Aby nepřipravilo diváky o naplánované premiéry, rozhodlo se vedení divadla přesunout je z jara na podzim.

28.4.2020 celý článek