Napsali o nás

V Olomouci vznikne klub mladého diváka, studenti se mohou zapojit do soutěže o podobu klubového loga |Olomouc.cz, 10.4.2021

Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními – to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. K iniciativě Moravského divadla a studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se přidaly i další významné olomoucké kulturní instituce. V současnosti je vypsána soutěž pro studenty o podobu klubového loga.

12.4.2021 celý článek
RECENZE: Roztančené šansony v Olomouci. Sólo pro tři ukazuje soubor v dobré kondici |Lidovky.cz, 3.4.2021

Nejrůznějších internetových platforem využívají k udržení kontaktu s divákem nejen činoherní a operní soubory, ale také ty baletní. Jestliže v počátku svého uzavření se některé domácí i zahraniční scény vrhly střemhlav do virtuálního světa, postupem času se nabídka tanečních přenosů i záznamů ztenčila. S prodloužením uzávěry se však potřeba kontaktu s divákem zvyšuje a do online přenosů se zapojují i menší soubory kamenných divadel.

12.4.2021 celý článek
Na Velký pátek startují hned dvě velikonoční soutěže! Zapojit se mohou děti i dospělí |Olomouc.cz, 2.4.2021

Na Velký pátek odstartují hned dvě zajímavé velikonoční soutěže. Na první soutěž láká Moravské divadlo, druhá je v režii Dopravního podniku města Olomouce. Jisté je, že při obou soutěžích se budou bavit jak děti, tak dospělí. ;)

6.4.2021 celý článek
Olomoucké Sólo pro tři v nových, skvěle padnoucích šatech |Taneční aktuality.cz, 30.3.2021

Legendární taneční inscenace Petra Zusky Sólo pro tři, která se v Národním divadle v Praze úspěšně hrála přes deset let, dostala nový život v Moravském divadle Olomouc. Naživo si na ní olomoučtí ještě budou muset počkat, soubor ale již nalákal diváky z celé republiky on-line premiérou. Záznam streamovaný na YouTube můžeme skutečně považovat za úspěšný teaser: dává tušit kvalitní divácký zážitek, který bude jistě podtržen živými emocemi a možností sledovat výrazy interpretů. A navíc, Sólo pro tři patří k inscenacím, jež můžete vidět vícekrát a stále bude co objevovat.

6.4.2021 celý článek
Ženský herecký koncert před kamerami. Moravské divadlo v pátek uvede Dům Bernardy Alby |Olomouc.cz, 23.3.2021

Pět dospělých dcer touží po svobodě a po útěku z domu, v němž vládne přísnou rukou Bernarda Alba. Půl roku po poslední repríze se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrátí slavné drama Federica Garcíi Lorcy. Vizuálně působivá inscenace se strhujícími hereckými výkony se nyní dostane k divákům v on-line podobě. Dům Bernardy Alby bude přístupný od pátku 26. března od 20 hodin, vstupenky jsou již v prodeji na webu Moravského divadla.

6.4.2021 celý článek
Moravské divadlo a Unie výtvarných umělců Olomoucka symbolicky podpoří občany Běloruska toužící po svobodě a demokracii |Taneční aktuality.cz, 23.3.2021

Moravské divadlo Olomouc se rozhodlo upozornit na nepříznivou společenskou situaci v Bělorusku a symbolicky podpořit tamní nevládní a neziskové organizace. Ve čtvrtek 25. března 2021 se tak budova divadla zahalí do barev historické státní vlajky. Podporu vyjádří rovněž Unie výtvarných umělců Olomoucka, která červenou a bílou barvou nasvítí Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.

6.4.2021 celý článek
Divadlo uvede online drama o svobodě |Mladá fronta DNES, 22.3.2021

Půl roku po doposud poslední repríze se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrátilo drama Federica Garcíi Lorcy o pěti dospělých dcerách toužících po svobodě a po útěku z domu, v němž vládne přísnou rukou Bernarda Alba. Působivé představení, kterému podle divadelníků dává nynější lockdown zcela nový rozměr, ale vzhledem k současné situaci diváci zhlédnou jen přes internet, kde bude zpřístupněno od páteční 20. hodiny do nedělní půlnoci.

6.4.2021 celý článek
Olomoucké divadlo a galerie se zahalí do barev Běloruska, červené a bílé |Olomoucká drbna.cz, 22.3.2021

Moravské divadlo a Galerie města Olomouce se ve čtvrtek zahalí do barev historické státní vlajky Běloruska. Společně s Unií výtvarných umělců Olomoucka tak chtějí upozornit na nepříznivou situaci v této zemi a podpořit tamní nevládní a neziskové organizace.

6.4.2021 celý článek
Olomouc se zahalí do červené a bílé |Divadelní noviny.cz, 22.3.2021

Moravské divadlo Olomouc se rozhodlo upozornit na nepříznivou společenskou situaci v Bělorusku a symbolicky podpořit tamní nevládní a neziskové organizace. Ve čtvrtek 25. března se tak budova divadla zahalí do barev historické státní vlajky. Podporu vyjádří rovněž Unie výtvarných umělců Olomoucka, která červenou a bílou barvou nasvítí Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.

25.3.2021 celý článek
Moravské divadlo nabízí Dům Bernardy Alby v on-line provedení |Seznam.cz, 21.3.2021

Moravské divadlo v Olomouci nabídne divákům v on-line provedení drama Federika Garcíi Lorky Dům Bernarda Alby.

23.3.2021 celý článek
Jana Paulová: Olomouc byla odmalička součástí mého života |Olomouc.cz, 11.3.2021

Většina ji zná jako televizní a divadelní herečku, Jana Paulová má za sebou ale také několik režisérských prací. Aktuálně pod jejím vedením připravuje soubor činohry Moravského divadla Olomouc inscenaci Revizor, jejíž premiéra je plánovaná na pátek 26. března 2021.

16.3.2021 celý článek
Za dveřmi divadel se pracuje |Novinky.cz, 9.3.2021

Co se děje v divadlech, která už několik měsíců musí být zavřena a zatím je jejich znovuotevření v nedohlednu? Snaží se nepropadat trudomyslnosti, život v nich tepe, probíhá testování, konají se zkoušky a všichni se snaží být optimisty.

16.3.2021 celý článek
Olomoucká divadla studují nové hry, data premiér zatím nejsou stanovená |Olomoucká drbna.cz, 8.3.2021

Olomoucké Divadlo Tramtarie studuje navzdory koronaviru další novou hru. Jde o adaptaci Čechovovy hry Tři sestry v režii známého ruského režiséra Alexandera Minajeva. Půjde již o druhý titul, který se na zdejší scéně zatím nedočkal premiéry. Podobně "do zásoby" chystá své nové hry i Moravské divadlo v Olomouci, tam čekají na své diváky již čtyři nové tituly, pátou, činoherní inscenaci Revizor, aktuálně herci zkoušejí Divadla jsou v Olomouci stejně jako v dalších částech republiky kvůli pandemii koronaviru uzavřena již od poloviny října.

16.3.2021 celý článek
Moravské divadlo nastudovalo jako poctu Karlu Hašlerovi hru Podskalák |Seznam Zprávy.cz, 28.2.2021

Premiéru muselo kvůli protiepidemickým opatřením divadlo zatím odložit, uvede ji po otevření divadelních scén. Tvůrčí tým i přes nemožnost uvést zatím inscenaci před zraky diváků pokračuje v přípravách. Inscenace je poctou písničkáři Karlu Hašlerovi, který před 80 lety zemřel v koncentračním táboře Mauthausen.

2.3.2021 celý článek
Moravské divadlo nabídne balet „Sólo pro tři“ online |Opera PLUS, 26.2.2021

Tři zpívající básníci, tři velcí umělci, tři lidé. Tři různé kultury, osobnosti, osudy. Ač rozdílní v rámci jazyka, hudebního projevu i poezie textů, přesto existuje daleko více toho, co je naopak spojuje. Dnes již klasici, kteří se klasiky stát nechtěli, jako by promlouvali podobnou řečí. Slovy, která tryskají hluboko z nitra hrudníku a která jsou pravdivá tak, jak pravda jen dokáže být. Slovy, která neúnavně rebelují proti násilí, falši a zradě, která nepřestanou vyzdvihovat pravdu, něhu a lásku. Tři nekompromisní bojovníci, z nichž se ani jeden nedožil padesátky. Sólo pro tři uvede balet Moravské divadlo Olomouc online už v pátek 5. března 2021 od 20:00 hod.

2.3.2021 celý článek