Napsali o nás

Divadlo ozdobila obří múza tragédie |Mladá fronta DNES, 14.9.2021

Dvacet metrů vysoká malba nově zdobí jednu ze stěn budovy olomouckého Moravského divadla. Hlavní postavou díla, které v těchto dnech vytvářel italský umělec Ozmo, je múza tragédie Melpomené.

17.9.2021 celý článek
Šeredná maska a smajlíci. Rozsáhlá malba divadelní múzy má šokovat |Olomoucká drbna.cz, 13.9.2021

Další mural neboli velkoplošnou malbu mají ve sbírce olomoucké ulice. Boční stranu budovy olomouckého divadla na třídě Svobody ozvláštnil malbou na fasádu Ital Gianati Gesci, uměleckým jménem Ozmo. Ve svém díle propojil antiku s modernou, na fasádě v centru Olomouce se nyní vyjímá divadelní múza Melpomené držící emotikony. Velkoformátovou malbu s divadelní tématikou sprejoval italský umělec od pondělí 6. září, vznik díla tak mohli sledovat návštěvníci Dnů evropského dědictví.

17.9.2021 celý článek
Velkolepá podívaná na Horním náměstí nabídla balet i operu |Olomoucký deník, 13.9.2021

Dech beroucí podívanou, do které se zapojili umělci Moravského divadla, nabídly v pátek večer Dny evropského dědictví v Olomouci. Audiovizuální projekt Sloup světla, inspirovaný slavnou olomouckou památkou Sloupem Nejsvětější Trojice měl i duchovní přesah stal se zároveň modlitbou a přímluvou za konec pandemie. Z velkoplošné obrazovky zazněla poselství významných osobností.

17.9.2021 celý článek
Na Horním náměstí se dnes rozzáří Sloup světla, připomene oběti pandemie |Olomoucká drbna.cz, 10.9.2021

Centrum Olomouce čeká dnes večer velké audiovizuální představení s názvem Sloup světla. Účinkovat v něm budou všechny soubory Moravského divadla, součástí představení bude i světová premiéra skladeb Mikoláše Troupa. Sloup světla, který je součástí Dnů evropských dědictví, má být zároveň modlitbou pro oběti pandemie koronaviru.

17.9.2021 celý článek
Sloup světla modlitbou za konec pandemie |Právo, 9.9.2021

Jedinečné audiovizuální představení, které má být modlitbou za konec pandemie, uvede v pátek večer na Horním náměstí v centru Olomouce Moravské divadlo. Součástí projektu nazvaného Sloup světla bude i světová premiéra skladeb Mikoláše Troupa.

17.9.2021 celý článek
Moravské divadlo ozdobí mural. Velká malba múzy Melpomené |Olomoucký deník, 9.9.2021

Velkoformátová malba, jejímž ústředním motivem je múza tragédie Melpomené, vzniká na budově Moravského divadla v Olomouci. Dílo má být hotové v úterý 14. září.

17.9.2021 celý článek
Na stěnu divadla maluje Ital Ozma |Mladá fronta DNES, 7.9.2021

Stěna budovy Moravského divadla v centru Olomouce prochází proměnou pod rukama italského výtvarníka vystupujícího pod jménem Ozma. Na ploše vytváří velkoplošnou nástěnnou malbu s divadelní tematikou.

17.9.2021 celý článek
Moravské divadlo ozdobí mural od italského umělce Ozma |Hanácký večerník, 6.9.2021

Moravské divadlo Olomouc se do letošních Dnů evropského dědictví v Olomouci zapojí hned několika způsoby. Kromě mimořádného open-air představení Sloup světla a zpřístupnění divadelního zákulisí se na jedné ze stěn divadla na straně třídy Svobody objeví velkoplošná malba, kterou ve spolupráci se Street Art Festivalem nakreslí italský umělec Ozmo. Práce na malbě odstartovaly dnes, pokud bude počasí přát, hotovo bude příští týden v úterý.

17.9.2021 celý článek
Stěna budovy Moravského divadla prochází proměnou, postará se o ni Ozma |Seznam.cz, 6.9.2021

Stěna budovy Moravského divadla stojící v centru Olomouce prochází ode dneška proměnou pod rukama italského výtvarníka vystupujícího pod jménem Ozma. Ten na ploše vytváří velkoplošnou nástěnnou malbu s divadelní tematikou.

17.9.2021 celý článek
V Olomouci vzniká další street art! Malba na budově Moravského divadla by měla být do týdne hotová |Olomouc.cz, 6.9.2021

Do letošních oslav Dnů evropského dědictví se Moravské divadlo zapojí nejen mimořádným open-air představením Sloup světla a zpřístupněním divadelního zákulisí, ale také významnou účastí v programu Street Art Festivalu. Na budově divadla vznikne během několika dnů rozměrná malba italského umělce Ozma. Práce na malbě odstartovaly dnes, dílo by mělo být hotové příští úterý.

17.9.2021 celý článek
Moravské divadlo chystá jedinečný audiovizuální zážitek |Opera PLUS, 3.9.2021

K zářijovým oslavám Dnů evropského dědictví patří v Olomouci již tradičně také divadelní představení na Horním náměstí. Projekt Sloup světla bude speciální nejen tím, že se v něm setkají zástupci všech uměleckých souborů Moravského divadla. Jedinečné audiovizuální představení, které se uskuteční v pátek 10. září ve 20 hodin, má být modlitbou za konec pandemie. Součástí představení bude světová premiéra skladeb Mikoláše Troupa.

17.9.2021 celý článek
Sólo pro tři. Konečně premiéra v divadle |Olomoucký deník, 3.9.2021

Po téměř roce od původně plánovaného termínu se dnes v Moravském divadle odehraje premiéra tanečního divadla Sólo pro tři. A to v 19 hodin První repríza proběhne v sobotu ve stejnou hodinu. Premiéra měla být už 30. října loňského roku, ale kvůli protiepidemickým opatřením musela být odložena. Diváci představení dosud viděli pouze v on-line podobě, nyní se mohou těšit na první baletní premiéru této sezony.

7.9.2021 celý článek
Sólo pro tři v Moravském divadle konečně naživo |Právo, 2.9.2021

Po téměř roce od původně plánovaného termínu se konečně dočká premiérového uvedení před publikem taneční divadlo Sólo pro tři. Inscenace v choreografii a režii Petra Zusky je inspirovaná tvorbou zpívajících básníků druhé poloviny minulého století Jacquese Brela, Vladimíra Vysockého a Karla Kryla.

7.9.2021 celý článek
Moravské divadlo Olomouc zpátky na jevišti s premiérou Sóla pro tři |Opera PLUS, 1.9.2021

Po téměř roce od původně plánovaného termínu se konečně dočká premiérového uvedení před publikem taneční divadlo Sólo pro tři. Inscenace v choreografii a režii Petra Zusky je inspirovaná tvorbou zpívajících básníků druhé poloviny minulého století Jacquese Brela, Vladimíra Vysockého a Karla Kryla – z jeviště tak bude znít francouzština, ruština a čeština. Premiéra se uskuteční v pátek 3. září v 19 hodin, 1. repríza o den později ve stejný čas. Návštěvníci premiérového představení budou mít také příležitost poprvé spatřit novou podobu síně slávy Moravského divadla Olomouc.

7.9.2021 celý článek
Nová sezona začíná. Moravské divadlo láká na Sólo pro tři |Olomoucká drbna.cz, 1.9.2021

Zpět na jeviště se po letní přestávce vracejí umělci Moravského divadla Olomouc. Diváci se mohou těšit na dlouho odkládanou premiéru tanečního představení Sólo pro tři nebo také na novou podobu síně slávy olomouckého divadla. Premiéra inscenace Sólo pro tři měla původně proběhnout na konci loňského října, protiepidemická opatření však první uvedení tanečního divadla několikrát odložila. Představení v choreografii a režii Petra Zusky je inspirovaná tvorbou zpívajících básníků druhé poloviny minulého století Jacquese Brela, Vladimíra Vysockého a Karla Kryla – z jeviště tak bude znít francouzština, ruština a čeština. Premiéra se uskuteční v pátek 3. září v 19 hodin, 1. repríza o den později ve stejný čas.

7.9.2021 celý článek