Napsali o nás

Ředitel divadla Gerneš: Věřím, že se od ledna vrátíme k běžnému životu, nová sezona bude skvělá  |Olomouc.cz, 17.10.2020

Když téměř přesně před dvěma lety nastupoval do funkce ředitele Moravského divadla, rozhodně ho ani nenapadlo, že se tak brzy stane krizovým manažerem, který bude muset řešit situaci, jaká v historii divadelnictví nastala naposledy za války. Jarní lockdown byl pro divadlo obrovskou ranou, přesto z něho vyšlo se ctí, mimo jiné i nezištnou pomocí v podobě šití roušek a dalších aktivit. Teď se situace opakuje. Jsem rád, že jsme vydrželi hrát až do 12. října, říká David Gerneš v rozhovoru...

21.10.2020 celý článek
Zavřeno, nyní i bez piva z okna. Co na "odstávku" říkají olomoucké podniky?  |Olomoucký deník.cz, 14.10.2020

Přísná vládní opatření se bezesporu odrazí v ekonomice divadel či restaurací, které musejí dočasně zavřít, přerušit provoz. Stejný problém řešily už na jaře, tehdy přišly o své příjmy na více než dva měsíce. Nyní má omezení trvat tři týdny, není však vyloučeno prodloužení nouzového stavu či jednotlivých opatření.

21.10.2020 celý článek
Kultura a sport se zcela zmrazí na dva týdny. Fitness a bazény musí zavřít už od půlnoci   |Echo24.cz, 8.10.2020

Kulturní a sportovní akce se od pondělí prakticky zastaví. Zavřít musí divadla, kina i zoologické zahrady. Stejně tak budou 12. října zrušeny veškeré profesionální a volnočasové aktivity v oblasti sportu, přičemž venku mohou sportovat maximálně 20 osob. Ještě tvrdší zásah zažívají fitness centra, posilovny, vnitřní bazény a koupaliště, ty musí přerušit provoz již od páteční půlnoci. Nová přísná opatření, která mají trvat 14 dní, přiblížil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

12.10.2020 celý článek
Olomoucká divadla: Uzavření je pro nás finančně bolestné   |Divadlo.cz, 8.10.2020

Především jako finanční ztrátu ale i ztrátu motivační komentují olomoucká divadla další nucené uzavírání kvůli vládním opatřením v souvislosti s koronavirem. Moravské divadlo i Divadlo Tramtarie se do nové sezony vrhlo po jarní pauze s entusiasmem a novými premiérami, program tak musejí opět zrušit. Demotivující je to především pro samotné členy souborů, vyplývá z vyjádření divadel na dotaz ČTK.

12.10.2020 celý článek
Moravské divadlo v sobotu uvede speciální stand-up comedy Ještě můžeme!   |Olomoucká drbna.cz, 8.10.2020

Moravské divadlo Olomouc připravilo na sobotu 10. října mimořádný večer ve stylu stand-up comedy s názvem Ještě můžeme! Od 19 hodin se tak u mikrofonu postupně vystřídají všichni oblíbení herci. Divadlo speciální akcí reaguje na kulturní půst, který nás zřejmě čeká od pondělí 12. října. Ministr zdravotnictví dnes již avizoval, že dojde k úplnému zavření divadel a kin pro veřejnost na 14 dní. Hlavním účelem připravované stand-up comedy bude rozesmát diváky k slzám, protože ten, jak je známo, léčí.

12.10.2020 celý článek
Ještě můžeme! Herci Moravského divadla pobaví diváky, pak nastane půst |Olomoucký deník, 8.10.2020

Speciální večer ve stylu stand-up comedy připravilo na tuto sobotu Moravské divadlo Olomouc. Reaguje tak na slova ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který ve čtvrtek avizoval plošné uzavření divadel a s ním související kulturní půst.

12.10.2020 celý článek
David Gerneš: V současnosti je divadelní provoz adrenalinovou záležitostí   |Opera PLUS, 6.10.2020

Nová vládní opatření, která vstoupila v platnost toto pondělí, tvrdě dopadla na česká divadla, která musela na poslední chvíle rušit a posouvat dlouho plánovaná představení. Obrátili jsme se na ředitele Moravského divadla Olomouc, pana Davida Gerneše, aby se vyjádřil jak k aktuální situaci, tak k možným dlouhodobým dopadům současných omezení.

12.10.2020 celý článek
Tanečník a choreograf Josef Škoda – Životem zásadně nevyšlapanými cestami  |Taneční aktuality.cz, 3.10.2020

Na začátku října si připomeneme již deset let od úmrtí českého tanečníka, choreografa a tanečního pedagoga Josefa Škody, šéfa libereckého baletu a mimo jiné též manžela české tanečnice, dlouholeté brněnské a olomoucké sólistky Jiřiny Šlezingerové.

5.10.2020 celý článek
Moravské divadlo musí Fidelia odložit i podruhé  |Mladá fronta DNES, 2.10.2020

Moravské divadlo v Olomouci musí letos už podruhé kvůli vládním nařízením odložit premiéru operní inscenace Fidelio. Soubor opery a operety ji měl původně představit na jaře, nová nařízení kvůli koronaviru zhatila i náhradní termín příští týden v pátek. Současně je zrušena i repríza muzikálové inscenace Donaha! a nařízení postihlo také pohádkový muzikál Popelka, který mělo v Olomouci uvést hostující opavské divadlo.

5.10.2020 celý článek
Zpěv je zakázán: opera Fidelio i další tituly se znovu odkládají |Olomouc.cz, 1.10.2020

V návaznosti na aktuální nařízení vlády o zákazu operních a muzikálových produkcí ruší Moravské divadlo premiéru a první reprízu operní inscenace Fidelio. Současně je zrušena i repríza muzikálové inscenace Donaha! a nařízení postihlo také pohádkový muzikál Popelka, který mělo v Olomouci uvést hostující opavské divadlo.

5.10.2020 celý článek
Moravské divadlo opět odkládá premiéru Fidelia. Zavře bufet i kavárnu |Olomoucký deník, 1.10.2020

Kdo se těšil do Moravského divadla Olomouc (MDO) na operu Fidelio, má prozatím smůlu. Kvůli vládním opatřením je zrušena nejen premiéra v pátek 9. října, ale také sobotní repríza.

5.10.2020 celý článek
Striptéři z ocelárny |Divá báze.cz, 29.9.2020

Jako první premiéru této sezóny uvedlo Moravské divadlo muzikál v režii Petra Haška od Terrence McNallyho a Davida Yazbeka založený na britském filmu z roku 1997 Donaha!.

5.10.2020 celý článek
Krvavá svatba – Vábivá hra s barvou, hlasem a tělesností  |Taneční aktuality.cz, 28.9.2020

Balet Moravského divadla Olomouc pod uměleckým vedením Michala Štípy se v minulém roce ukázal ve velmi dobrém světle v klasických titulech. V letošní sezoně se dramaturgie zaměřuje na současné produkce prověřené na velkých i menších českých scénách. Soubor tak vstupuje do nových vod, které mu evidentně svědčí. Nazkoušet Krvavou svatbu, původně inscenovanou v Plzni v roce 2013, s olomouckým ansámblem se ukázalo dobrou volbou nejen s ohledem na příznivé hodnocení kritiky, ale především s ohledem na potenciál tanečníků.

5.10.2020 celý článek
Změny v Moravském divadle. Balet a operu nahradí činohra, tady je PŘEHLED   |Olomoucký deník, 25.9.2020

Další změny v programu hlásí Moravské divadlo Olomouc. Pozitivní testy na Covid-19 v souboru baletu i opery a operety ovlivní plánovaná vystoupení minimálně do listopadu.

5.10.2020 celý článek
Moravské divadlo mění program. Soubor opery má nakaženého koronavirem  |Olomoucký deník, 22.9.2020

Moravské divadlo Olomouc ruší operní, operetní a baletní představení. Zářijový program ovlivní pozitivní test na Covid-19 v souboru opery a operety. Jeho členové momentálně nemohou ani zkoušet.

5.10.2020 celý článek