Dnes a zítra

Divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
22.8 (čt) sk. - 20:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Amfiteátr Velká Bystřice

23.8 (pá) sk. - 20:00

Kupec benátský

Kdo si půjčí, musí splácet

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Fort Křelov

24.8 (so) sk. - 20:00

Robin Hood

Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Fort Křelov

25.8 (ne) sk. - 20:00

Noc na Karlštejně

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Korunní pevnůstka Olomouc

26.8 (po) sk. - 20:00

Starci na chmelu

Když dva jsou jako jeden

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Korunní pevnůstka Olomouc

27.8 (út) sk. - 20:00

Balet Gala

Galavečer

OPEN AIR - festival Moravské divadelní léto - Korunní pevnůstka Olomouc

Napsali o nás

V Olomouci se po jednašedesáti letech znovu vážila libra masa |Divá báze.cz, 6.8.2019

Jako svoji poslední letošní premiéru uvedlo Moravské divadlo inscenaci klasické Shakespearovy komedie Kupce benátského. Je třeba hned úvodem říci, že jde o počin přinejmenším odvážný, a to z několika důvodů. Ansámbl olomouckého divadla toto tragikomické drama naposledy nastudoval ještě v době těžkého socialismu, konkrétně v roce 1958. Je tedy zřejmé, že zrovna velké tradici se v Olomouci netěší. Moravské divadlo je navíc v horizontu několika posledních let jedinou českou scénou, na níž je Kupec benátský realizován.

13.8.2019 celý článek
Cyrano z Bergeracu bude na olomouckém Horním náměstí |Hanácký Večerník, 6.8.2019

Populární inscenace činohry Moravského divadla CYRANO Z BERGERACU se dočká uvedení na olomouckém Horním náměstí. Stane se tak v pátek 6. září ve 20 hodin, a to v rámci programu Dnů evropského dědictví. Místa k stání jsou zdarma, místa k sezení za 50 korun ke koupi v informačním centru v podloubí olomoucké radnice.

13.8.2019 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci využilo prázdninovou pauzu na důležité opravy |Český rozhlas Olomouc.cz, 4.8.2019

Prázdninovou pauzu využilo Moravské divadlo v Olomouci na důležité opravy. Z čeho budou mít herci i režiséři opravdu radost, to jsou nová propadla, která v těchto dnech dělníci na olomouckou scénu instalují. V repertoáru se tak napříště může objevit třeba Dvořákova Rusalka. Moravské divadlo bylo totiž jednou z mála profesionálních velkých scén, kde se bez vymoženosti zvané propadlo zatím museli obejít.

5.8.2019 celý článek
Baletní galavečer se chystá v zámeckém prostředí |Hanácký večerník.cz, 28.7.2019

Plumlovský zámek připravuje opět na poslední srpnový víkend opravdu netradiční a výjimečný program. I letos zde proběhne unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů, na který si Vás dovolujeme pozvat. Taneční show v režii a choreografii šéfa baletního souboru Michala Štípy a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019 ve 20 hodin na zámku Plumlov.

29.7.2019 celý článek
Herec Petr Kubes o dětství na Lazcích, olomouckém odcházení i fotbalu |Olomoucký deník, 5.7.2019

Po neuvěřitelných šestnácti letech v Moravském divadle Olomouc se herec Petr Kubes rozhodl změnit angažmá, v příští sezoně zamíří do Národního divadla Brno. Působit bude v tamní Mahenově činohře.

29.7.2019 celý článek
Moravské divadlo hlásí vyšší návštěvnost. Sezonu hodnotím jako úspěšnou, říká David Gerneš |Olomoucká drbna.cz, 30.6.2019

Návštěvnost představení Moravského divadla Olomouc v ukončené sezoně 2018/2019 vzrostla ze 105 tisíc diváků v předchozím období na téměř 107 tisíc diváků. Tržby divadla se díky tomu meziročně zvýšily o milion korun na více než 21 milionů korun. To pověděl mluvčí Moravského divadla David Kresta.

1.7.2019 celý článek
Moravské divadlo se raduje z další vydařené sezony |Olomouc.cz, 28.6.2019

Moravské divadlo Olomouc má za sebou sezonu, která je opět úspěšnější než ta předchozí. Hned několik premiérových titulů se okamžitě stalo diváckými hity. Byla to také první sezona pod novým vedením – do čela Moravského divadla nastoupil ředitel David Gerneš a novým uměleckým šéfem baletu se stal Michal Štípa.

1.7.2019 celý článek
Den s kulisákem: Každý si představí herečky a chlast, ale je to dřina |Olomoucká drbna.cz, 27.6.2019

Na vrátnici Moravského divadla v Olomouci mám v osm hodin ráno sraz s Borisem Konarikem, který je vedoucím jevištní stavby. To znamená, že je vedoucí kulisáků, správně se říká jevištních techniků. Od vrátnice mě vede na jeviště za Petrem Talianem. S ním si dnes budu povídat o jeho začátcích v divadle, o motivaci k práci i o schválnostech, které se hercům dělají při derniérách.

1.7.2019 celý článek
Herec Petr Kubes mění angažmá, z Olomouce míří do Brna |Olomoucký deník, 26.6.2019

Ztvárnění sluhy Guillota v Evženu Oněginovi udělalo tečku za dlouholetou kariérou Petra Kubese v Moravském divadle Olomouc. Herec má namířeno do Národního divadla Brno.

27.6.2019 celý článek
Komorní inscenace Moravského divadla se stěhují do Divadla na Šantovce |Olomoucká drbna, 23.6.2019

Komorní inscenace Moravského divadla Olomouc se od nové sezony stěhují na jeviště Divadla na Šantovce. Důvodem je chystaná rozsáhlá rekonstrukce Divadla hudby a kina Central, v jejichž prostorách se inscenace dosud odehrávaly. Na nové scéně na Šantovce se budou hrát inscenace Central Park West, Když se zhasne, Kočičí hra a Královny, sdělil mluvčí Moravského divadla Olomouc David Kresta. Ostatní programy v repertoáru Divadla hudby najdou zázemí v Arcidiecézním muzeu.

27.6.2019 celý článek
Vyberte nejoblíbenější umělce Moravského divadla Olomouc |Český rozhlas Olomouc.cz, 17.6.2019

Český rozhlas Olomouc opět vyhlašuje oblíbenou anketu, ve které můžete svým hlasováním odměnit svoji oblíbenou umělkyni, či svého oblíbeného umělce, kteří vás nadchli v uplynulé sezóně na prknech Moravského divadla Olomouc.

27.6.2019 celý článek
Olomoucký divadelní projekt k sametové revoluci má vítěze |Mladá fronta DNES, 10.6.2019

Moravské divadlo v Olomouci uvede v listopadu v souvislosti s letošním 30. výročím sametové revoluce hru Samet od Michaely Křivánkové. Původní dramatický text této studentky vybrala odborná komise v soutěži, kterou vyhlásilo divadlo na začátku roku. Přihlásilo se do ní se svými texty 12 studentů vysokých a středních škol. Komise se také rozhodla udělit čestné uznání Petru Erbesovi za text s názvem Tři smrti Martina Šmída.

10.6.2019 celý článek
Letošní sezonu uzavře Moravské divadlo Shakespearovou komedií Kupec benátský. Naposledy ho divadlo uvedlo v roce 1958 |Český rozhlas Olomouc.cz, 7. 6. 2019

Komedie Kupec benátský je poslední premiérou letošní sezony Moravského divadla. Na olomoucké jeviště se vrací po jednašedesáti letech. Navíc shakespearovskou komedii uvedli naposledy před osmi lety. A tak vedení divadla chtělo tento deficit nahradit. Při generální zkoušce natáčela Blanka Mazalová.

10.6.2019 celý článek
Brno rozezvučí hity z muzikálů |5plus2, 7.6.2019

Na muzikálovém festivalu Dokořán se ode dneška v Brně představí jedenáct divadelních souborů. Letos se program zaměří také na dětské diváky.

10.6.2019 celý článek
Sezonu uzavře Kupec benátský |Olomoucký deník, 7.6.2019

Kdo si půjčí, musí splácet. Po více než 60 letech se návštěvníci Moravského divadla Olomouc mohou těšit na inscenaci díla Kupec benátský od Williama Shakespeara. Romantická komedie okořeněná dramatickými scénami od jednoho z nejslavnějších autorů světa udělá tečku za aktuální sezonou v divadle. Premiéra se uskuteční v pátek od 19 hodin.

10.6.2019 celý článek