Dnes a zítra
20.4 (pá) sk. V 19:00

Three4Dance

Petruška - Zrcadlení - Bolero

21.4 (so) sk. ZO 16:00

Cyrano z Bergeracu

Byl jsem vždy stínem, co druhým napovídá

Naše tipy
2.5 (st) sk. - 19:00

Perly panny Serafínky

»  30% sleva

Lidová hra o třech dějstvích

Mimořádná sleva Last moment -30%

3.5 (čt) sk. - 19:00

Mistr a Markétka

»  Derniéra

Sen končí probuzením nebo smrtí

4.5 (pá) sk. - 19:00

QUEEN - The show must go on!

Příběh o Freddiem Mercurym - rockové legendě

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na původní představení Dáma s kaméliemi zůstávají v platnosti na představení QUEEN, příp. vracíme vstupné v pokladně MDO do 27.4.2018.


5.5 (so) sk. - 19:00

Jméno

»  Senioři -30%

Nepodceňujme sílu rodného listu

6.5 (ne) sk. YO 16:00

Řecké pašije

»  50% sleva

Opera o čtyřech jednáních v českém znění

Mimořádná sleva Last moment -50%

10.5 (čt) sk. - 19:00

Hledám děvče na boogie woogie

Revuální opereta

Napsali o nás

Tři země během jednoho večera. Moravské divadlo láká na ochutnávku baletu |iDnes.cz, 14.4.2018

Netradiční baletní show nabízí olomoucké Moravské divadlo. Uvedlo komponovaný večer s názvem Three4Dance, pod nímž jsou podepsaní hned tři choreografové z Maďarska, Slovenska a Česka. Diváci se díky nim dočkají osobitých tanečních kreací na kompozice Maurice Ravela, Igora Stravinského a Gustava Santaolally.

16.4.2018 celý článek
Baletní projekt spojí tři země |Olomoucký deník, 12.4.2018

Současná taneční díla představí olomouckému tanečnímu publiku projekt s názvem Three4Dance, za kterým se ukrývají osobnosti ze tří evropských zemí, Noémi Kulcsár z Maďarska, Peter Dedinský ze Slovenska a Robert Balogh zastupující Českou republiku. Komponovaný večer se ponese ve znamení osobitých tanečních kreací na kompozice Maurice Ravela, Igora Stravinského a Gustava Santaolally. Premiéra inscenace Three4Dance se uskuteční zítra v 19 hodin, druhá premiéra o den později ve stejný čas.

16.4.2018 celý článek
Moravské divadlo uvede projekt choreografů ze tří evropských zemí |Týden.cz, 11.4.2018

Tři choreografové ze tří evropských zemí jsou podepsaní pod baletním projektem Moravského divadla Olomouc s názvem Three4Dance . Osobité taneční kompozice v něm představí tanečnice a choreografka Noémi Kulcsárová z Maďarska, bývalý sólista Slovenského Národního divadla Peter Dedinský a umělecký šéf olomouckého baletu Robert Balogh. Premiéra je naplánována na tento pátek, řekli autoři projektu.

16.4.2018 celý článek
Petruška, Zrcadlení, Bolero. Three4Dance spojuje choreografy z Maďarska, Slovenska a České republiky |Olomouc.cz, 11.4.2018

Osobité taneční kreace na kompozice Maurice Ravela, Igora Stravinského a Gustava Santaolally - to je Three4Dance. Premiéra se uskuteční v pátek 13. dubna v 19:00, druhá pak o den později ve stejný čas.

16.4.2018 celý článek
Nebezpečné známosti jsou v MDO skutečně nebezpečné |Divá báze.cz, 11.4.2018

Nebezpečné známosti z roku 1782 od Choderlose de Laclose vzbudily velké pozdvižení, jelikož pojednávají o poměrech v tehdejší společnosti, kterou vládnou „univerzální neřesti“, jako je nevěra, závist, pomstychtivost a intriky. Převést tento epistolární román na divadelní prkna je velká výzva, protože s sebou nese mnohá úskalí. Například, co se týče zprostředkování korespondence několika různých lidí nacházejících se v různých místech. Moravské divadlo v Olomouci se rozhodlo překonat tyto překážky a soubor činohry vytvořil stejnojmennou inscenaci s podtitulem Je to silnější než já v režii Davida Šiktance a dramaturgii Michaely Doležalové.

16.4.2018 celý článek
Novinka v divadle: vraha odhalí diváci |5plus2, 6.4.2018

Na bránice, ale také na srdce diváků „zaútočí“ v příští sezoně olomoucké Moravské divadlo. Svým příznivcům slibuje rovný tucet premiérových titulů, při kterých se objeví na jevišti například kupec z Benátek, Evžen a Taťána, ale i nejpopulárnější kapela všech dob z Liverpoolu. Dramaturgický plán zahrnuje také jednu novinku, kterou divadlo ještě nezažilo. A to detektivku, v níž se v roli vyšetřovatelů vraždy ocitne samotné publikum.

9.4.2018 celý článek
Moravské divadlo chystá slavnostní koncert. Zazní Rusalka i Hubička |Týden.cz, 5.4.2018

Moravské divadlo v Olomouci chystá poslední sobotu v dubnu slavnostní koncert k letošnímu stému výročí založení republiky. Koncert bude v režii uměleckého šéfa souboru opery a operety Miloslava Oswalda. V programu nebudou chybět v podání sólistů souboru například ukázky z děl skladatelů Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, slovenskou tvorbu bude zastupovat Eugen Suchoň. Doprovázet je bude orchestr divadla. Koncert se uskuteční v sobotu 28. dubna, řekl mluvčí divadla David Kresta.

9.4.2018 celý článek
Moravské divadlo chystá koncert k výročí republiky. Uskuteční se 28. dubna |Olomouc.cz, 5.4.2018

Moravské divadlo Olomouc přichystalo koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky. V podání sólistů a sboru opery a operety a za doprovodu orchestru Moravského divadla zazní ukázky z děl Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, slovenskou tvorbu bude zastupovat Eugen Suchoň. Koncert se koná v sobotu 28. dubna v 19:00.

9.4.2018 celý článek
(Ne)bezpečné vztahy literatury a divadla |Divadelní noviny.cz, 3.4.2018

Činohru Moravského divadla v poslední sezoně až s překvapivou četností přitahují nedramatické texty, většinou čtenářsky osvědčené prózy. Po úpravách Rollandovy novely Petr a Lucie a Werichovy pohádky Královna Koloběžka První se do repertoáru – ještě před chystaným nastudováním románu Jana Vrby Boží mlýny – vklínily také Laclosovy Nebezpečné známosti. Jeden z nejslavnějších epistolárních románů si získal oblibu i na našich jevištích, kde je většinou uváděn v dramatizaci Christophera Hamptona pod názvem Nebezpečné vztahy.

9.4.2018 celý článek
Moravské divadlo vsadí příští sezonu na pátrání diváků, Mozarta či Beatles |Rádio Impuls.cz, 31.3.2018

Evžen a Taťána, kupec z Benátek, ale také slavní „brouci“ z Liverpoolu a dva mladí, kteří spolu chodili z čisté lásky. Olomoucké Moravské divadlo již odtajnilo dramaturgický plán příští sezony. Zahrnuje dvanáct premiér z dílny světových velikánů i méně známých autorů. Na ději jedné inscenace se ovšem budou podílet sami diváci.

3.4.2018 celý článek
Detektivka, slavná Bajadéra i pocta Janáčkovi. Moravské divadlo chystá na příští sezónu 12 premiér |Český rozhlas.cz, 28.3.2018

Dvanáct premiér připravilo na příští sezónu Moravské divadlo Olomouc. Dramaturgové činohry, opery i baletu vybrali například Kupce benátského, Starce na chmelu, Janáčkovu Její pastorkyni nebo velký klasický balet Bajadéra Ludwiga Minkuse.

3.4.2018 celý článek
Netradiční pojetí. Vraha odhalí sami diváci |Mladá fronta DNES, 28.3.2018

Novinky, jakou olomoucké Moravské divadlo ještě nezažilo, se dočkají v příští sezoně milovníci detektivek. Díky inscenaci Splašené nůžky si totiž budou moci vyzkoušet roli vyšetřovatelů – čtveřici podezřelých budou klást otázky a v závěru představení rozhodnou v hlasování o tom, kdo je vrahem slavné klavíristky. „Je to jediná hra tohoto formátu na světě, která byla napsaná pro divadlo,“ podotýká šéf olomoucké činohry Roman Vencl.

3.4.2018 celý článek
Na bránice, ale také na srdce diváků „zaútočí“ v příští sezoně Moravské divadlo. Publiku naservíruje tucet novinek. |Mladá fronta DNES, 28.3.2018

Evžen a Taťána, kupec z Benátek, ale také slavní „brouci“ z Liverpoolu a dva mladí, kteří spolu chodili z čisté lásky... Olomoucké Moravské divadlo již odtajnilo dramaturgický plán příští sezony. Zahrnuje dvanáct premiérových titulů z dílny světových velikánů i méně známých autorů. Na ději jedné inscenace se ovšem budou podílet sami diváci.

3.4.2018 celý článek
Moravské divadlo láká na novou sezónu |Olomoucký deník, 28.3.2018

Soubor činohry Moravského divadla Olomouc uvede v příští sezoně šest premiérových titulů. „Máme v nabídce jeden muzikál, salónní tragikomedii, po dlouhé odmlce také detektivní komedii, klasiku z Shakespearova pera a adaptaci věhlasného díla světové literatury,“ řekl umělecký šéf souboru Roman Vencl.

3.4.2018 celý článek
Starci na chmelu, Oněgin, Její pastorkyňa i balet Beatles. Moravské divadlo představilo novou sezonu |Olomouc.cz, 27.3.2018

Moravské divadlo dnes odtajnilo tituly, které uvede v sezoně 2018/2019. A všechny tři soubory připravily opravdu pestrou nabídku. Činohra uvede třeba Starce na chmelu, Kupce benátského či Evžena Oněgina, soubor opery a operety Její pastorkyni či Orfea v podsvětí a balet připraví představení na motivy příběhu Beatles. Prodej předplatného bude zahájen příští týden.

3.4.2018 celý článek