Napsali o nás

Divadelní sezonu zahájila Vzpoura nevěst |Mladá fronta DNES, 16.9.2017

Především na bránice publika zaútočily včera olomoucké činoherečky při úvodní premiéře nové sezony Moravského divadla. Divákům naservírovaly moderní komedii Vzpoura nevěst, kterou s nimi nastudovala režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová. Lidé, kteří nestihli včerejší premiéru, mají nejbližší šanci při pondělní repríze.

18.9.2017 celý článek
Moravské divadlo Olomouc dnes uvede premiéru komedie Vzpoura nevěst |Rozhlas.cz, 15.9.2017

Úsměvem a humorem otevírá novou sezónu Moravské divadlo v Olomouci. První premiérou sezóny bude komedie Vzpoura nevěst. Navzdory názvu a tématu může podle autorek hra zaujmout i mužské publikum.

18.9.2017 celý článek
Co je důležitější: svatba, nebo to předtím a potom? Moravské divadlo nachystalo komedii Vzpoura nevěst |Olomouc.cz, 14.9.2017

Jak už je dobrým zvykem, novou sezonu odstartuje Moravské divadlo Olomouc s úsměvem a humorem. Po loňské historické odbočce za Robinem Hoodem uvede Michaela Doleželová, tentokrát ve spolupráci s Jankou Ryšánek Schmiedtovou, moderní komedii Vzpoura nevěst odehrávající se v agentuře pro plánování svatebního dne. Premiéra se uskuteční v pátek 15. září 2017 v 19 hodin.

18.9.2017 celý článek
První premiéra Moravského divadla se zaměří na téma svateb |Týden.cz, 14.9.2017

Svatba a dění kolem ní je hlavním tématem první premiéry činohry Moravského divadla v Olomouci v této sezoně. Pod inscenací Vzpoura nevěst je podepsaná Michaela Doleželová, režii má Janka Ryšánek Schmiedtová. Komedie se odehrává v agentuře pro plánování svatebního dne. Premiéra bude v pátek, řekli ve středu zástupci divadla.

18.9.2017 celý článek
Moravské divadlo uvede Vzpouru nevěst |Právo, 14.9.2017

Komedii Vzpoura nevěst nově nastudoval činoherní soubor Moravského divadla v Olomouci. Inscenace odehrávající se v agentuře pro plánování svatebního dne s příznačným názvem Beremese.cz. bude mít premiéru v pátek.

18.9.2017 celý článek
Recenze: Olomoucké Řecké pašije nejsou utrpení. Festival Opera začal odvážným Martinů |Česká televize.cz, 14.9.2017

Pražský divadelní podzim letos pestří Festival hudebního divadla Opera 2017. Vždy jedním titulem se na něm představují téměř všechny operní soubory z České a Slovenské republiky. Přehlídku zahájily Řecké pašije Bohuslava Martinů v nastudování Moravského divadla Olomouc. Prokázaly, že silné představení lze při snaze všech zúčastněných stvořit i v regionálních podmínkách. Slavných pěvců a pěvkyň pro působivou operu netřeba.

18.9.2017 celý článek
Nová komedie Moravského divadla Olomouc zavede diváky do svatební agentury |EuroZprávy.cz, 13.9.2017

Moravské divadlo Olomouc odstartuje novou sezónu opět s humorem. Loňské září v olomoucké činohry ovládl Robin Hood, tentokrát se diváci přenesou do agentury pro plánování svatebního dne. Nová inscenace v režii Janky Ryšánek Schmiedtové má název Vzpoura nevěst.

18.9.2017 celý článek
Moravské divadlo uvede první komedii činohry, Vzpouru nevěst |Blesk.cz, 13.9.2017

Svatba a dění kolem ní je hlavním tématem první premiéry činohry Moravského divadla v Olomouci v této sezoně. Pod inscenací Vzpoura nevěst je podepsaná Michaela Doleželová, režii má Janka Ryšánek Schmiedtová. Komedie se odehrává v agentuře pro plánování svatebního dne. Premiéra bude v pátek, řekli dnes novinářům zástupci divadla.

18.9.2017 celý článek
Řecké pašije v podání Moravského divadla zahájí festival Opera, veze nejlepší tuzemské inscenace |Ihned.cz, 13.9.2017

Začíná další ročník festivalu Opera, který se koná od roku 1993. Každé dva roky do hlavního města vozí nejlepší inscenace operních souborů z Česka a Slovenska. Letos přehlídku zahajují Řecké pašije Bohuslava Martinů v podání Moravského divadla Olomouc.

18.9.2017 celý článek
Festival Opera zahájí řecké pašije Bohuslava Martinů |Týden.cz, 13.9.2017

Řecké pašije Bohuslava Martinů v podání Moravského divadla Olomouc ve středu v Praze zahájí festival hudebního divadla Opera. Festival potrvá do 5. listopadu a představí v metropoli nejlepší inscenace operních souborů z Česka a Slovenska. Představení se budou hrát v Národním divadle, Stavovském divadle nebo v Českém muzeu hudby.

18.9.2017 celý článek
Opera 2017 s Čechy i Slováky |Právo, 13.9.2017

Operní bienále Opera 2017 se letos koná již potřinácté. Ve středu 13. září je na jevišti pražského Stavovského divadla otevře představení opery Bohuslava Martinů Řecké pašije v produkci Moravského divadla Olomouc a režii J. A. Pitínského.

18.9.2017 celý článek
Řecké pašije zahájí operní přehlídku |Mladá fronta DNES, 13.9.2017

Všechny české a slovenské profesionální operní scény se představí na festivalu Opera 2017, který vždy po dvou letech pořádá Jednota hudebního divadla. Přehlídku dnes zahájí Moravské divadlo Olomouc s inscenací Řeckých pašijí od Bohuslava Martinů v režii J. A. Pitínského.

18.9.2017 celý článek
Na zahájení nové sezóny Moravského divadla předal Český rozhlas Olomouc dvě ocenění |Rozhlas.cz, 11.9.2017

V neděli byla na slavnostním galavečeru zahájena nová sezóna Moravského divadla Olomouc. Už tradičně se na zahájení předávaly ceny umělcům za uplynulou sezónu. Dvě ceny rozdal také Český rozhlas Olomouc.

18.9.2017 celý článek
Moravské divadlo na úvod sezony oceňovalo herce |Olomoucký deník, 11.9.2017

Po letních prázdninách Moravské divadlo opět vítá své diváky na prahu nové sezony. Včera večer ožilo slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i upoutávkami na nové kusy z připravovaného repertoáru. Tradiční součástí zahájení sezony je předání cen za nejlepší umělecké výkony sezony předchozí.

12.9.2017 celý článek
Moravské divadlo rozdalo ocenění a otevřelo sezonu |Týden.cz, 10.9.2017

Moravské divadlo Olomouc v neděli slavnostně zahájilo svou divadelní sezonu. Otevřelo ji již tradičně galavečerem, na kterém zástupci divadla ocenili nejlepší umělecké výkony v uplynulém roce. Cenu diváků si tentokrát odnesla za jevištní výkon první sólistka baletu Yui Kyotaniová a člen souboru opery a operety Jiří Přibyl.

12.9.2017 celý článek