Repertoár uměleckého sboru Opera a opereta

Pěvecký kurz s Jiřím Přibylem |Workshop
Pěvecký kurz s Jiřím Přibylem Chcete se dozvědět něco, co jste neznali o operním zpěvu a zpěvu vůbec? Něco o tom, jak správně dýchat? Jak používat mluvidla? Zjistíte, že správný způsob zpívání léčí a je zároveň i tak trochu jógou. To vše a ještě více můžete zjistit na workshopu zpěvu, na němž si budete moci vše i vyzkoušet. Jiří Přibyl, člen souboru opery a operety. V roce 2014 získal prestižní Cenu Thálie za ztvárnění Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery a taktéž Cenu primátora statutárního města Olomouce. V roce 2015 získal Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.
vstupenky

16.3 (st)
15:30

vstupenky
od 16.3.2022 detaily
Johann Strauss ml.: Noc v Benátkách |Každá kočka potmě černá
Skladatel slavného Netopýra či Cikánského barona Johann Strauss ml. se představí se svým dalším slavným titulem. Ani v této operetě nebudou chybět nezapomenutelné melodie, krásné kostýmy, milostné tahanice s překvapivým rozuzlením a nádechem nostalgie časů minulých. Opereta měla svou premiéru roku 1883 v Berlíně, vídeňská premiéra se pak konala téhož roku na podzim, kde byla přijata s triumfálním nadšením a stala se tak jednou z nejoslavovanějších a nejuváděnějších oper.
vstupenky

18.2 (pá)
19:00

vstupenky

19.2 (so)
19:00

vstupenky

16.3 (st)
19:00

vstupenky
od 18.2.2022 detaily
Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční - inscenovaná verze
Česká mše vánoční patří k tradicím vánočních svátků. Režisérka Dagmar Hlubková přišla s nápadem vytvořit inscenovanou verzi pro naše divadlo. Při psaní scénáře vycházela z Komedie o hvězdě, lidové hry o narození Ježíška ve zpracování teatrologa Jana Kopeckého. Kromě toho jsou v inscenaci ukázky dalších lidových her. Zpívané pasáže se prolínají s hranými scénami a na konci bude i oživlý betlém. Malí i velcí diváci se dočkají i čerta a dovádějících andílků.
od 1.12.2021 detaily