Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 164 další »
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení Ryba ve čtyřech
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení Ryba ve čtyřech pořádaného v pátek 17. 3. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
17.3.2023
Režisér Roman Vencl servíruje Rybu ve čtyřech k poctě olomouckých hereckých ikon. Černou komedii s kriminální zápletkou uvede Moravské divadlo poprvé
Režisér Roman Vencl servíruje Rybu ve čtyřech k poctě olomouckých hereckých ikon. Černou komedii s kriminální zápletkou uvede Moravské divadlo poprvé Herečky Ivana Plíhalová, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vlasta Hartlová a herec Václav Bahník v minulém roce oslavili kulatá výročí na jevišti Moravského divadla. Zároveň všichni v nedávné době oslavili, či teprve oslaví významná životní jubilea. Černá komedie o starém sluhovi pracujícím u třech neprovdaných sester je skvělou příležitostí, jak jim poblahopřát. Historicky první uvedení inscenace Ryba ve čtyřech podle rozhlasové hry Wolfganga Kohlhaaseho a Rity Zimmerové uvede olomoucká činohra v režii Romana Vencla v pátek 17. března v 19:00 hodin.
Upozornění pro návštěvníky predstavení Přelet nad kukaččím hnízdem
Upozorňujeme návštěvníky představení Přelet nad kukaččím hnízdem pořádaného v sobotu 4. 3. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové a video záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
3.3.2023
Jarní akce: 2+2 vstupenky za polovinu
Jarní akce: 2+2 vstupenky za polovinu Milí diváci, zažijte pravé Moravské divadelní povyražení! Ke každým 2 vstupenkám, které u nás na pokladně zakoupíte do 15. března, získáte další dvě s 50% slevou. Akce platí na představení až do 30. dubna. Jsme divadlo mnoha perspektiv. Vybírejte z celé řady hudebních, činoherních a tanečních titulů a proměňte své jarní večery v kulturní zážitek. Upozorňujeme, že sleva se nevztahuje na premiéry, představení hostů, Hello, Dolly! a Sluhu dvou pánů. Slevu lze uplatnit pouze v pokladně divadla.
2.3.2023
Změna představení v neděli 26. února
Z důvodu onemocnění v souboru opery dochází v neděli 26. února v 16:00 hodin ke změně představení. Místo plánované opery Fidelio uvedeme operu Nabucco. Vrácení vstupenek je možné do pátku 3. března v pokladně divadla. Děkujeme za pochopení.
Soubor baletu uvede v dubnu Bolero & Carmen, katalánského choreografa Cayetana Sota z důvodu nemoci vystřídá Ital Giorgio Madia
Osm týdnů před premiérou řešil soubor baletu Moravského divadla Olomouc otázku uvedení dubnové premiéry Bolero & Carmen/Carmen. Z důvodu náhlé nemoci choreografa Cayetana Sota, který měl se souborem připravit Carmen, přišly v úvahu i možnosti změny titulu, případně zrušení premiéry. Nakonec ale diváci o slíbená díla Bolero ani Carmen nepřijdou. V šibeničním termínu se uměleckému šéfovi baletu Janu Fouskovi podařilo domluvit náhradu v podobě Giorgia Madia. Se změnou choreografa přichází i změna názvu. Inscenace se nově jmenuje Bolero & Carmen.
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení Modrovousův hrad
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení Modrovousův hrad pořádaného v pátek 17. 2. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
17.2.2023
Změna představení ve středu 15. února
Z důvodu náhlého onemocnění v souboru činohry dochází ve středu 15. února ke změně večerního představení. Místo plánované inscenace Manon Lescaut uvedeme Dokonalou svatbu. Vrácení vstupenek je možné do pátku 24. února v pokladně divadla. Děkujeme za pochopení.
15.2.2023
Olomoucká opera uvede Modrovousův příběh o vnitřním sváru a hledání identity. Režisérka Daniela Špinar připravuje vizuálně poutavý večer s hudbou maďarských velikánů
Olomoucká opera uvede Modrovousův příběh o vnitřním sváru a hledání identity. Režisérka Daniela Špinar připravuje vizuálně poutavý večer s hudbou maďarských velikánů Soubor opery a operety v čele s režisérkou Danielou Špinar uvede Modrovousův hrad, symbolistickou operu maďarského skladatele Bély Bartóka doplněnou o Tance z Galanty a Sbory pro mužské hlasy Zoltána Kodálye. V hlavních rolích se představí sólisté Jiří Přibyl a David Szendiuch spolu s Radoslavou Müller a Barborou Řeřichovou. Spoluúčinkovat bude orchestr a mužský sbor, výraznou složku inscenace představuje soubor baletu. Premiéra se uskuteční v pátek 17. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Zrušení představení Fidelio 1.2.
Z důvodu nemoci rušíme představení Fidelio ve středu 1. února 2023 bez náhrady. Pro předplatitelskou skupinu C uvedeme Fidelia v náhradním termínu 8. března místo avizované Krvavé svatby. Nový termín Krvavé svatby pro skupinu C aktuálně hledáme a budete o něm informováni. Vstupenky za obě zrušená představení lze vracet do 10. února v pokladně divadla. Peníze za vstupenky zakoupené online budou vráceny automaticky na účet, z něhož proběhla platba. Děkujeme za pochopení.
31.1.2023