Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 167 další »
Říjen patří v Moravském divadle seniorům Milí diváci, 1. října slavíme Mezinárodní den seniorů a inspirovalo nás to k tomu, abychom vám rozdávali radost po celý měsíc. Vybrali jsme pro vás 8 oblíbených titulů, na které platí akce 1+1 vstupenka zdarma. Můžete tak vzít s sebou někoho blízkého a užít si hezké chvíle s divadlem. Akce platí pro seniory 65+ a vstupenky lze koupit pouze v pokladně divadla.
27.9.2023 celý text
Upozornění pro návštěvníky představení Ivan Hrozný
Upozorňujeme návštěvníky představení Ivan Hrozný pořádaného ve čtvrtek 14. 9. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
13.9.2023
Přelet nad kukaččím hnízdem, Ivan Hrozný a Miniopery jsou nejoblíbenější divácké premiéry uplynulé sezony. Novým emeritním členem se stal Ondřej Doležal
Přelet nad kukaččím hnízdem, Ivan Hrozný a Miniopery jsou nejoblíbenější divácké premiéry uplynulé sezony. Novým emeritním členem se stal Ondřej Doležal Na slavnostním galavečeru k zahájení divadelní sezony 2023/2024, který proběhl v neděli 10. září, byly oceněny nejlepší umělecké výkony a nejoblíbenější inscenace sezony minulé. Novým emeritním členem se stal bývalý dlouholetý sólista opery a operety Ondřej Doležal. Cena ředitele byla udělena skladateli a zpěvákovi Karlu Plíhalovi a cenu primátora získal tanečník Sergio Méndez Romero.
Herecká asociace vyhlásila nominace na letošní Ceny Thálie, které nám přinesly 4 úspěchy. Do širších nominací se dostali Barbora Perná, Emily-Joy Smith, Aurélien Jeandot a Rory Ferguson, kterým tímto srdečně blahopřejeme. Je to pro nás velká radost, čest a závazek udržet laťku, která svědčí o kvalitě našich umělců.
8.9.2023 celý text
Sezona 2023/2024 bude v Moravském divadle ve znamení českých a světových divadelních premiér. Novou scénou se stane Červený kostel
Sezona 2023/2024 bude v Moravském divadle ve znamení českých a světových divadelních premiér. Novou scénou se stane Červený kostel Moravské divadlo připravuje v nadcházející sezoně 2023/2024 celkem deset premiérových titulů, na nichž se budou podílet přední čeští tvůrci. Na režisérskou židli usedne např. Janka Ryšánek Schmiedtová, Petr Erbes a Boris Jedinák, Miroslav Krobot a choreografka Hana Litterová se skladatelkou a hudebnicí Zuzanou Lapčíkovou. Na repertoáru se objeví nestárnoucí klasické tituly spolu s českými a světovými premiérami. Ateliér MDO rozšíří vzdělávací aktivity pro děti a bude pokračovat v kurzech týkajících se specifických dovedností spojených s divadlem. V pokladně divadla nebo online je stále možné zakoupit cenově výhodné abonmá v 15 skupinách, vč. dětského pohádkového předplatného nebo exkluzivní skupiny.
Rozloučení s Moravským divadelním létem na Fortu Křelov udělá tečku za open air představeními. Program láká děti i dospělé V sobotu 2. září se na Fortu Křelov XVII. uskuteční poslední letošní open air představení, které pořádá Moravské divadlo Olomouc. Dopoledne bude patřit dětem a Minioperám, večer si mohou diváci užít oblíbenou komedii Sluha dvou pánů. Během celého dne bude v prostorách fortu probíhat doprovodný program pro děti i dospělé.
23.8.2023 celý text
Moravské divadelní léto pokračuje kočováním po kraji. Na jakých štacích náš můžete vidět? Moravské divadelní léto, open air festival Moravského divadla Olomouc, po divadelních prázdninách pokračuje. Ještě před zahájením sezony v divadle nás můžete vidět v rámci kočování v okolních obcích, kam se vydá soubor činohry či baletu.
21.8.2023 celý text
Zemřela dlouholetá sólistka olomoucké opery Amálie Kadlčíková-Braunová
Zemřela dlouholetá sólistka olomoucké opery Amálie Kadlčíková-Braunová Se zármutkem v srdci jsme obdrželi zprávu, že nás ve středu 2. srpna navždy opustila paní Amálie Kadlčíková Braunová, dlouholetá sólistka olomoucké opery. Rodačka z Brna ukončila v roce 1958 studium JAMU a poté působila jednu sezonu ve Státním divadle Košice. Do olomouckého Státního divadla Oldřicha Stibora nastoupila v létě 1960 a působila zde jako sólistka opery, hlasový obor mezzosoprán, až do roku 1991. Ztvárnila více než sedmdesát rolí, představila se v takových titulech jako Rusalka, Aida, Carmen, Evžen Oněgin či Figarova svatba. V letech 1967-1974 působila jako stálý host Komické opery v Berlíně. Jako pedagog působila na JAMU. Čest její památce!
4.8.2023
Otevírací doba pokladny o prázdninách
Milí diváci, od 1. července do 13. srpna bude pokladna divadla zavřená. Vstupenky je možné zakoupit pouze online nebo v infocentru na Horním náměstí v Olomouci (podloubí radnice). Pokladna bude znovu otevřená od 14. srpna s prázdninovou otevírací dobou do konce srpna. Po, St 9:00–17:00; Út, Čt, Pá 12.00–17.00.
30.6.2023
Náročná sezona se třinácti premiérami přinesla Moravskému divadlu ovoce. Na dramaturgicky pestrý repertoár zavítalo přes sto tisíc diváků
Moravské divadlo Olomouc uvedlo v sezoně 2022/2023 třináct premiér, na nichž se podíleli přední čeští i zahraniční tvůrci jako třeba David Drábek, Pavel Khek, Daniela Špinar, Jiří Havelka či Riccardo De Nigris a Giorgio Madia. Sezona byla pro divadlo náročná nejen počtem premiér a vysokou inflací, jež ovlivnila nákupní chování, ale také zdražováním energií, a především neudržitelnou finanční situací, která se stala předmětem diskusí a politických jednání. Navzdory všem okolnostem se celková návštěvnost dostala na téměř 102 tisíc, tedy počet diváků se vrátil na dobu před covidem. Průměrná návštěvnost dosáhla 83 % a návštěvnost open air festivalu dokonce 92 %.