Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 142 další »
V návaznosti na rozvolnění protiepidemických opatření dojde v pondělí 10. května ke znovuotevření pokladny Moravského divadla. Pokladna bude otevřena v pondělí a středu od 9 do 18 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 12 do 18 hodin.
6.5.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Ivem Jamborem Hostem šestého dílu podcastu O-hlasy je Ivo Jambor, dlouholetý sólista baletu Moravského divadla Olomouc, velký fanoušek kapely Queen a rockové a metalové hudby vůbec. Právě za ztvárnění zpěváka skupiny Queen Freddieho Mercuryho v baletu Queen získal nominaci na Cenu Thálie. Opakovaně se stal držitelem divácké ceny o nejoblíbenějšího umělce Moravského divadla a dostal rovněž Cenu primátora statutárního města Olomouce.
5.5.2021 celý text
Balet Moravského divadla oslaví Mezinárodní den tance. Nabídne on-line trénink i videa s originálními choreografiemi Baletní soubor Moravského divadla Olomouc se ve čtvrtek 29. dubna připojí k oslavám Mezinárodního dne tance. Stejně jako vloni budou tanečníci kvůli bezpečnostním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru moci předvést své umění pouze on-line. Už v 9 hodin ráno se můžete prostřednictvím kamer podívat na baletní sál a zúčastnit se tréninku, který povede baletní mistr Guido Sarno. Trénink bude ke zhlédnutí na facebookové stránce Baletu Moravského divadla. Oficiální program Mezinárodního dne tance startuje v 10.30 hodin a bude dostupný na facebookové stránce Art 4 People.
28.4.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Janou Majtnerovou Je tu další díl našeho divadelního podcastu O-hlasy. Hostem Ivany Plíhalové je sólistka olomoucké opery JANA MAJTNEROVÁ, která v Moravském divadle působila téměř čtyři dekády a představila se ve více než sto inscenacích.
21.4.2021 celý text
Fidelio v televizi. TV Noe uvede v sobotu přímý přenos opery z Moravského divadla Po téměř třiceti letech se na olomoucké jeviště vrátí jediná dokončená opera Ludwiga van Beethovena Fidelio. Než se však hlediště znovu otevře veřejnosti, uvede Moravské divadlo tuto inscenaci na televizní obrazovce. Na příběh odvážné Leonory, která se pouští do boje se zlem, aby zachránila svého neprávem vězněného manžela Florestana, se můžete podívat v sobotu 24. dubna v 19.30 hodin na TV Noe.
21.4.2021 celý text
Nemůžete dovnitř? My za vámi přijdeme ven. Moravské divadlo postaví scénu na Výstavišti Flora a bude kočovat po kraji Vynucený půst se chýlí ke konci. Umělci Moravského divadla chtějí co nejdříve vynahradit divákům to, co jim protiepidemická opatření upírala řadu měsíců – zážitek z živého představení. Na Výstavišti Flora vyroste open-air scéna a na ní se celý měsíc budou střídat soubory činohry, baletu a opery a operety s pozvanými hosty. Dojde také na několik premiér, koncerty a pohádky. Projekt Moravské divadlo na Floře odstartuje 29. května, před začátkem léta čeká herce také další část Kočování po Olomouckém kraji.
20.4.2021 celý text
Soubor opery a operety Moravského divadla chce potěšit seniory, přiveze jim písně Karla Hašlera My jsme ti Pražáci, Ta naše písnička česká, Až já půjdu do nebe… to jsou jen některé z evergreenů písničkáře Karla Hašlera, které zdobí novou inscenaci Moravského divadla Olomouc s názvem Podskalák. Půvabná lidová opereta se již brzy představí publiku. Předtím, než ji budeme moci uvést v divadle, zavítá soubor opery a operety s upravenou verzí Podskaláka do domovů seniorů v Olomouckém kraji.
19.4.2021 celý text
V Olomouci vznikne klub mladého diváka, Moravské divadlo vyhlašuje soutěž o podobu klubového loga Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními – to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. K iniciativě Moravského divadla a studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se přidaly i další významné olomoucké kulturní instituce. V současnosti je vypsána soutěž pro studenty o podobu klubového loga.
9.4.2021 celý text
Zemřela dlouholetá členka olomouckého baletu Božena Růžičková Ve věku 94 let zemřela v sobotu 27. března dlouholetá členka baletního souboru Moravského divadla Olomouc, paní Božena Růžičková. Rodačka z Prostějova (*22. 2. 1927) vystudovala v rodném městě gymnázium, poté nastoupila ke studiu na tanečním oddělení Státní konzervatoře v Brně. Angažmá v tehdejším Krajském oblastním divadle v Olomouci získala v roce 1950 a jako členka sboru baletu zde působila až do konce roku 1978. Účinkovala v inscenacích Labutí jezero, Spící krasavice, Romeo a Julie, Pierot, Vzpoura hraček či Špalíček, hostovala rovněž v operních titulech, například ve Figarově svatbě. Významná byla také její pedagogická činnost - řadu let působila jako vedoucí tanečního oboru na Základní umělecké škole Iši Krejčího. Čest její památce!
8.4.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Hanou Lančíkovou Máme pro vás další díl našeho divadelního podcastu O-hlasy. Hostem Ivany Plíhalové byla její bývalá kolegyně ze souboru činohry, paní Hana Lančíková. V olomouckém divadle působila čtyři dekády a na jevišti ztvárnila přes 150 rolí. Dnes je babičkou rekordmankou, má 11 vnoučat a 2 pravnuky.
7.4.2021 celý text