Napsali o nás

V Olomouci vzniká klub mladého diváka. Členům ukáže zákulisí divadla |Olomoucká drbna.cz, 1.5.2021

V Olomouci vzniká klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. Pod jeho vznikem jsou podepsáni zástupci Moravského divadla Olomouc, studenti a další kulturní instituce. Členům klubu chtějí nabídnout zažít divadlo jiným způsobem nebo možnost setkat se s tvůrci inscenací a poznat divadelní zákulisí.

3.5.2021 celý článek
Divadelníci budou kočovat po kraji a obsadí i Floru |5 plus 2, 29.4.2021

Moravské divadlo postaví scénu na Výstavišti Flora a bude kočovat po Hané, aby svým divákům vynahradilo dlouhou pauzu.

3.5.2021 celý článek
Fidelio z Olomouce dodatečně k Beethovenovým narozeninám |Opera PLUS, 25.4.2021

Moravské divadlo Olomouc chtělo uvést operu Fidelio k Beethovenovým 250. narozeninám již v červnu 2020. Koronavirus ale premiéru jediné Beethovenovy opery zhatil. Téměř po roce se však divadlo nakonec rozhodlo, že Fidelia odvysílá v televizi.

27.4.2021 celý článek
V Olomouci vzniká klub mladého diváka, propojuje kulturní instituce |Seznam.cz, 25.4.2021

Pod vznikem klubu s názvem Arter Olomouc jsou podepsáni zástupci Moravského divadla Olomouc, studenti Katedry divadelních a filmových studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého i další významné kulturní instituce

27.4.2021 celý článek
„ARTER“ nezůstal v parteru |Taneční magazín.cz, 24.4.2021

Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními – to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem „Arter Olomouc“.

27.4.2021 celý článek
Náš Revizor mluví současnou řečí |i-divadlo.cz, 24.4.2021

V Moravském divadle Olomouc Jana Paulová nastudovala Gogolova Revizora. „Nikdy jsem k ruské klasice neměla zvlášť vřelý vztah, což se nyní ukázalo jako výhoda. Mohla jsem tak k němu přistupovat ryze současným pohledem,“ říká v rozhovoru herečka a režisérka, která mimo jiné prozradila, co všechno během zkoušení musela řešit a jak se jí bude po nucené pauze vracet na jeviště.

27.4.2021 celý článek
Moravské divadlo Olomouc uvede operu Fidelio v přímém přenosu |Opera PLUS, 21.4.2021

Po téměř třiceti letech se na olomoucké jeviště vrátí jediná dokončená opera Ludwiga van Beethovena Fidelio. Než se však hlediště znovu otevře veřejnosti, uvede Moravské divadlo tuto inscenaci na televizní obrazovce. Na příběh odvážné Leonory, která se pouští do boje se zlem, aby zachránila svého neprávem vězněného manžela Florestana, se můžete podívat v sobotu 24. dubna 2021 v 19:30 hodin na TV Noe.

27.4.2021 celý článek
Moravské divadlo chystá open-air scénu na Floře. V létě nebude chybět ani Kočování po kraji a tradiční festival na pevnůstce |Olomouc.cz, 20.4.2021

V duchu známého úsloví "když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře", se umělci Moravského divadla Olomouc rozhodli co nejdříve vynahradit divákům to, co jim pandemie koronaviru řadu měsíců upírala - zážitek z živého představení. A tak, když diváci nemohou dovnitř, může divadlo ven. Koncem května na Výstavišti Flora Olomouc vyroste venkovní open-air scéna, na které se po celý měsíc budou střídat soubory činohry, baletu a opery a operety s pozvanými hosty. Moravské divadlo na Floře odstartuje 29. května a těšit se můžete na známé inscenace, koncerty, pohádky i několik premiér.

27.4.2021 celý článek
Divadelníci: Budeme na scéně, i když přijde tornádo |Mladá fronta DNES, 20.4.2021

Moravské divadlo se chystá otevřít od konce května na měsíc venkovní scénu na Výstavišti Flora. Členové souboru činohry, baletu a opery i operety na ní představí divákům inscenace, které se dosud nedočkaly svého uvedení. Lidem tak chtějí pod širým nebem vynahradit uzavření divadel kvůli koronavirovým opatřením. Projekt Moravské divadlo na Floře odstartuje 29. května. Představitelé instituce to oznámili včera.

27.4.2021 celý článek
Sobota s olomouckým Fideliem na TV Noe a pražským Donem Giovannim na ČT art |KlasikaPlus.cz, 20.4.2021

Sobota 24. dubna přinese hudbymilovnému publiku hned dva nové zážitky: Moravské divadlo Olomouc po téměř třiceti letech v přímém přenosu na TV Noe od 19:30 hodin zprostředkuje Beethovenovu operu Fidelio a od 20 hodin nabídne přímý přenos premiéry nové inscenace Mozartovy opery Don Giovanni z pražského Stavovského divadla Národní divadlo na ČT art.

27.4.2021 celý článek
V Olomouci vznikne klub mladého diváka, studenti se mohou zapojit do soutěže o podobu klubového loga |Olomouc.cz, 10.4.2021

Zažít divadlo jinak, setkat se s tvůrci inscenací, poznat divadelní zákulisí a sdílet zážitky s ostatními – to je výčet jen některých cílů, které chce naplnit Klub mladého diváka s názvem Arter Olomouc. K iniciativě Moravského divadla a studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se přidaly i další významné olomoucké kulturní instituce. V současnosti je vypsána soutěž pro studenty o podobu klubového loga.

12.4.2021 celý článek
RECENZE: Roztančené šansony v Olomouci. Sólo pro tři ukazuje soubor v dobré kondici |Lidovky.cz, 3.4.2021

Nejrůznějších internetových platforem využívají k udržení kontaktu s divákem nejen činoherní a operní soubory, ale také ty baletní. Jestliže v počátku svého uzavření se některé domácí i zahraniční scény vrhly střemhlav do virtuálního světa, postupem času se nabídka tanečních přenosů i záznamů ztenčila. S prodloužením uzávěry se však potřeba kontaktu s divákem zvyšuje a do online přenosů se zapojují i menší soubory kamenných divadel.

12.4.2021 celý článek
Na Velký pátek startují hned dvě velikonoční soutěže! Zapojit se mohou děti i dospělí |Olomouc.cz, 2.4.2021

Na Velký pátek odstartují hned dvě zajímavé velikonoční soutěže. Na první soutěž láká Moravské divadlo, druhá je v režii Dopravního podniku města Olomouce. Jisté je, že při obou soutěžích se budou bavit jak děti, tak dospělí. ;)

6.4.2021 celý článek
Olomoucké Sólo pro tři v nových, skvěle padnoucích šatech |Taneční aktuality.cz, 30.3.2021

Legendární taneční inscenace Petra Zusky Sólo pro tři, která se v Národním divadle v Praze úspěšně hrála přes deset let, dostala nový život v Moravském divadle Olomouc. Naživo si na ní olomoučtí ještě budou muset počkat, soubor ale již nalákal diváky z celé republiky on-line premiérou. Záznam streamovaný na YouTube můžeme skutečně považovat za úspěšný teaser: dává tušit kvalitní divácký zážitek, který bude jistě podtržen živými emocemi a možností sledovat výrazy interpretů. A navíc, Sólo pro tři patří k inscenacím, jež můžete vidět vícekrát a stále bude co objevovat.

6.4.2021 celý článek
Ženský herecký koncert před kamerami. Moravské divadlo v pátek uvede Dům Bernardy Alby |Olomouc.cz, 23.3.2021

Pět dospělých dcer touží po svobodě a po útěku z domu, v němž vládne přísnou rukou Bernarda Alba. Půl roku po poslední repríze se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrátí slavné drama Federica Garcíi Lorcy. Vizuálně působivá inscenace se strhujícími hereckými výkony se nyní dostane k divákům v on-line podobě. Dům Bernardy Alby bude přístupný od pátku 26. března od 20 hodin, vstupenky jsou již v prodeji na webu Moravského divadla.

6.4.2021 celý článek